З 1 червня учні закладів профосвіти можуть виходити на практичні заняття, - МОН

Це стосується закладів у регіонах, де прийнято рішення про послаблення карантину, а також занять, які неможливо перенести у дистанційний формат

Фото з відкритих джерел

З 1 червня учні закладів профосвіти, для яких неможливо перенести практичне навчання у дистанційний формат, можуть виходити на заняття, а для випускників також можуть організувати державну кваліфікаційну атестацію. Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки, розісланому 25 травня, повідомляє "Радіо Свобода".

"Важливо, що розпочати роботу зможуть заклади профосвіти тільки тих регіонів, де місцева влада ухвалить рішення про послаблення карантину. Крім того, директор має погодити механізм роботи з місцевим управлінням освіти. Відвідувати профтехи учні зможуть, зокрема для того, щоб скласти лабораторну роботу, пройти теми з виробничого навчання чи практики, відпрацювати водіння транспортного засобу тощо", – йдеться в повідомленні.

Новини за темою: ЗНО-2020: Коли та як відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання в умовах пандемії коронавірусу

Окрім цього, у МОН наголосили, що під час уроку в кабінеті мають перебувати не більш як 10 осіб одночасно, а провітрювати приміщення необхідно буде щонайменше 15 хвилин перед і після кожного заняття.

Також адміністрація профтехзакладу має гарантувати:

  • прибирання двічі на день;
  • дезінфекцію;
  • інформування про необхідність регулярного миття рук із милом і використання захисної маски;
  • заборону перебування у закладі сторонніх осіб;
  • дотримання дистанції — розсадка по одному учню за партою;
  • щоденний температурний скринінг працівників і учнів;
  • інструктаж про симтоми хвороби та дії у випадку зараження.

Водночас у міністерстві рекомендують не застосовувати очне навчання без нагальної необхідності й радять комбінувати його з дистанційним опануванням матеріалу.

Новини за темою: В Україні почалася реєстрація на додаткову сесію ЗНО

Нагадаємо, раніше виконувач обов'язків міністра освіти і науки України Любомира Мандзій заявила, що із 1 червня у закладах вищої освіти України можливе проведення екзаменаційних сесій за умови дотримання всіх протиепідемічних заходів, а також у групах не більше ніж десять осіб.

Loading...