live

Юрій Бойко: Влада позбавить третину населення права на безоплатну медицину

Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

З 1 квітня розпочнеться другий етап медреформи. Однак очікувати якихось поліпшень фінансового забезпечення медустанов та поліпшення якості і доступності медичної допомоги українцям не варто. Про це заявив Співголова партії "Опозиційна платформа - За життя" Юрій Бойко, повідомляє 112.ua.

"Влада продовжує знижувати доступність медичної допомоги для українців. У нинішньому році в рамках продовження медреформи третина населення взагалі випадає з системи безоплатного медобслуговування. Отримати безкоштовну медичну допомогу зможуть тільки ті громадяни, які уклали договори на обслуговування з дільничними лікарями, а таких менше 70% населення", – підкреслив Юрій Бойко.

Політик нагадав, що такі договори уклали менше 30 млн українців.

"Таким чином, майже 13 мільйонів людей автоматично випадають з програми меддержгарантій і залишаться без безкоштовної медичної допомоги, оскільки без "прикріплення" дільничний лікар не має права безкоштовно приймати пацієнта і видавати направлення для подальшого безкоштовного лікування. Таким чином, у людей залишається невеликий вибір: або лікуватися народними засобами, або платити за лікування в лікарні зі своєї кишені", – зазначив Співголова фракції опозиціонерів.

Юрій Бойко додав, що зараз лікарні фінансуються за рахунок медичної субвенції. Вона гарантовано покриває витрати на зарплати медперсоналу і оплату комунальних послуг. Але за новою схемою гарантоване фінансування медицини значно зменшать. Оплата з бюджету навряд покриє навіть нинішні зарплати медиків і призведе до серйозного скорочення медперсоналу.

"Прибираючи жорсткі бюджетні правила постатейного фінансування медицини, влада прирікає лікарні на наджорстку економію коштів. Фактично лікувати безкоштовно будуть тільки тих пацієнтів, на яких вистачить грошей, а ті лікарні, які не вкладуться в рамки, змушені будуть закриватися", – підкреслив Юрій Бойко.

Політик зазначив, що фінансування медичної галузі має становити мінімум 5% ВВП, а не 3%, як зараз.

"Ніякі реформи не будуть ефективними, поки охорона здоров'я, як мінімум, не отримає свої покладені "не менше 5%" ВВП. Тільки після забезпечення мінімально необхідного фінансування галузі можна починати будь-які перетворення без критичного шкоди для пацієнтів, медичних працівників і населення в цілому. Турборежим, в якому проводиться медреформа, неприйнятний в умовах соціально-економічної кризи, в якій знаходиться країна. В іншому випадку, всі ці реформи зводяться до банальної економії бюджету за рахунок здоров'я і життя населення", – резюмував Співголова партії "Опозиційна платформа - За життя".

Loading...