Юпітер і Сатурн вперше за 800 років утворять яскраву "зірку": Коли можна побачити явище

Сонячна система

Деякі вчені пов’язують зближення планет із "Вифлеємською зіркою"

У грудні найближчі планети Сонячної системи Юпітер і Сатурн максимально наблизяться один до одного й утворять яскраву "зірку", яка за теорією деяких учених є "Вифлеємською". Про це повідомляє EarthSky.

Зазначається, що планети зблизяться на відстань 1/5 діаметра Місяця вперше за 800 років. Спостерігати це явище можна буде в день зимового сонцестояння – 21 грудня. Саме тоді з Землі Юпітер і Сатурн розглядатимуться майже як подвійна планета, а нині живі люди побачать це явище в такому масштабі востаннє.

За словами вчених, "злиття" планет можна буде спостерігати з будь-якої точки Землі, а поступове наближення один до одного Юпітер і Сатурн розпочали ще на початку літа 2020 року.

Відомо, що орбітальні рухи наближують дві планети кожні 19,6 року, і наступні "з’єднання" можна буде побачити 5 листопада 2040 року та 10 квітня 2060 року. Проте вони вже не будуть настільки близькими, як цьогоріч.

При цьому деякі вчені пов'язують описану в Біблії "Вифлеємську зірку" саме зі "злиттям" Юпітера та Сатурна. Зокрема, німецький астроном Йоганнес Кеплер у 1614 році висловив думку, що "Вифлеємська зірка", відповідно до історії Різдва, могла бути саме зближенням планет.

Новини за темою: Астронавт зафільмував Землю з корабля Crew Dragon

Нагадаємо, нещодавно американське космічне агентство NASA показало відео польоту над найбільшою планетою Сонячної системи Юпітером. Міжпланетному дослідницькому зонду "Юнона" знадобилося 5 років, щоб дістатися до Юпітера.

Loading...