Європейський суд дозволив YouTube не розкривати дані онлайн-піратів

YouTube

Youtube зможе повідомляти лише поштову адресу піратів

Європейський суд ухвалив рішення, згідно з яким YouTube має на вимогу правовласників повідомити лише поштову адресу користувачів, що займаються піратством. Про це повідомляє DW.

Відеосервіс YouTube, власником якого є інтернет-гігант Google, не зобов'язаний розкривати інформацію, яка допоможе ідентифікувати осіб, що нелегально розміщують на цій платформі відеоконтент без дотримання вимог авторського права. Відповідне рішення ухвалив у четвер, 9 липня, Європейський суд у Люксембурзі.

Згідно з цим рішенням, YouTube має на вимогу правовласників повідомити лише поштову адресу користувачів, що займаються піратством, але не їхні електронні адреси, IP-адреси або телефонні номери, повідомляє агенція новин AFP.

Повідомляється, що із запитом до Європейського суду звернувся суд у Німеччині, попросивши вирішити судову суперечку між німецькою кінокомпанією Constantin Film та YouTube. Причиною для позову з боку кінокомпанії стало те, що у 2013 та 2014 роках користувачі YouTube розмістили на відеосервісі два фільми без згоди правовласника - Scary Movie 5 та Parker. Намагаючись отримати дані про онлайн-піратів, кінокомпанія звернулася з відповідною вимогою до адміністрації YouTube. Утім, відеосервіс відмовився повідомити Constantin Film персональні дані користувачів, що порушили авторські права.

Новини за темою: Перевантаження інтернету: YouTube та Netflix зменшать якість трансляції в Європі

"Коли якийсь фільм неправомірно завантажений на якусь онлайн-платформу, як то YouTube, правовласник може, згідно з директивою про забезпечення прав інтелектуальної власності, вимагати від оператора надати лише поштову адресу відповідного користувача, але не його чи її електронну адресу, IP-адресу або телефонний номер", - йдеться в ухвалі Європейського суду.

В Google привітали це рішення суду, адже відтепер компанії буде простіше ухвалювати рішення щодо того, яку інформацію надавати правовласникам.

"Це рішення забезпечує правову ясність щодо того, якою інформацією доцільно ділитися з правовласниками у випадку висування претензії на авторське право", - йдеться у заяві представника Google.

Новини за темою: Google назвав список заборонених тем про коронавірус для публікації на YouTube

Нагадаємо, компанія Google запустила новий сервіс Tangi (TeAch aNd Give) з однохвилинними пізнавальними відеороликами в різних областях. 

Loading...