Є питання, наскільки життєздатна чинна пенсійна система з огляду на демографію, – Кухта

Павло Кухта Скріншот відео

Потрібно працювати над трансформацією пенсійної системи, бо буде боляче, наголосив експерт

Є велике питання щодо життєздатності чинної пенсійної системи з огляду на демографічну ситуацію в Україні. За її функціонування доведеться постійно підвищувати пенсійний вік.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив керівник з політичних питань Київської школи економіки, в. о. міністра економіки (2020 р.) Павло Кухта.

"Є інше питання щодо пенсійної системи, і воно болюче. Із тією демографією, яку ми маємо, наскільки, у принципі, життєздатна наша пенсійна система у нинішньому вигляді – велике питання. На мій погляд, ні. Або в ній доведеться постійно підвищувати пенсійний вік, що дуже боляче і несправедливо відносно людей, бо обіцяють одне, а потім їм виходити на пенсію – підвищують пенсійний вік, бо не сходиться дефіцит. І так буде нескінченно просто через демографічні фактори. Або нам треба починати її змінювати", – сказав Павло Кухта.

Новини за темою: Держава заборгувала пенсіонерам з непідконтрольних територій від 32 до 80 млрд грн, – Скаршевський

Гість студії зауважив, що починати сьогодні запроваджувати накопичувальну систему в умовах, коли немає фінансового ринку і відповідних інструментів, немає сенсу, але це не означає, що не потрібно працювати над трансформацією пенсійної системи.

"Бо буде боляче", – резюмував Павло Кухта.

Нагадаємо, Міністерство соціальної політики склало інформаційний календар підвищень пенсій, які відбудуться наступного 2021 року за результатами рішень, прийнятих урядом. Зокрема, пенсії будуть підвищуватися в п'ять етапів.

Як повідомляли, з 1 вересня Пенсійний фонд України вже провів перерахунок пенсій для 1,6 млн осіб. Така зміна стала підставою для збільшення мінімального розміру пенсії за віком для непрацюючих пенсіонерів.

Loading...