Японія безкоштовно надасть Україні експериментальні пігулки для лікування коронавірусу

Україна отримає понад 12 тисяч пігулок

Фото з відкритих джерел

Японія найближчим часом надасть Україні понад 12 тис. пігулок експериментального лікарського засобу Favipiravir (Avigan), розробленого для лікування COVID-19. Про це повідомив посол Японії в Україні Такаші Кураі в інтерв’ю "Укрінформу".

За словами дипломата, український уряд прийняв рішення про залучення країни до клінічних випробувань препарату. "Японська сторона була готова вже пів року тому, тож ми зможемо надіслати їх до України найближчим часом, як тільки буде відповідне доручення уряду України для посольства в Токіо та відбудеться обмін необхідними документами з МЗС Японії", – сказав Кураі.

Також посол повідомив, що Україна отримає 12 200 пігулок. "У порівнянні з іншими країнами, які звернулися по препарат, це багато. І я сердечно молюся, щоб коронавірусна епідемія в Україні якомога скоріше завершилася", – додав дипломат.

Водночас Кураі зауважив, що Україна, як і інші країни, отримає фаіпіравір безкоштовно, але Японія ще офіційно не визнала його ліками проти COVID-19. "Ми безкоштовно надаємо фавіпіравір країнам, які готові разом проводити це клінічне випробування й надавати нам його результати… Ми вирішили надати його на прохання України, але не змушуємо брати участь у клінічному випробуванні. Ми поважаємо рішення України, тому просто чекали на її остаточний висновок", – зазначив посол.

Новини за темою: Вакцину від коронавірусу тестуватимуть на понад чотирьох тисячах українців

Нагадаємо, нещодавно генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус заявив, що найбільш ефективним препаратом при лікуванні COVID-19 виявився кортикостероїд "Дексаметазон". За його словами, результати досліджень показали, що "Ремдесивір" майже не зменшує смертність.

Loading...