Якими є критерії відбору для майбутніх сурогатних мам в Україні і плата за "послуги", – розслідування ZIKу

Ілюстративне зображення Фото з відкритих джерел

Жінці без досвіду сурогатного материнства виплачують по 400 доларів щомісяця та 15 тисяч доларів після народження дитини

Вік – до 34 років, власні діти, резус "плюс" – такими є основні критерії, за якими в Україні обирають жінок, котрі надалі можуть стати сурогатними матерями.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення повідомила журналістка Алла Жизневська, яка провела власне розслідування на тему сурогатного материнства.

Аллі Жизневській у розмові із працівницею агентства, яке займається такими питаннями, вдалося дізнатися, що жінці без досвіду сурогатного материнства виплачують 15 тисяч доларів та по 400 доларів щомісяця на харчування. Працівниця повідомила, що із біологічними батьками, клініками та майбутніми сурогатними матерями укладають нотаріально завірені договори, в яких прописуються всі умови.

Новини за темою: Продаж немовлят за кордон: Денісова просить правоохоронців і МОЗ врегулювати питання сурогатного материнства

Працівниця зазначила, що перед тим, як із жінками починають роботу, вони мають заповнити анкету та надіслати її разом зі своїм фото. Отримані дані працівниця агентства має відправити потенційним "замовникам" у кілька агентств чи клінік та надалі очікує, чи хтось відгукнеться. Після того, як отримує відгук від "замовників", записує жінку до лікаря, який оглядає її на УЗІ. За результатами огляду лікар встановлює, чи жінка може бути сурогатною матір’ю, чи ні.

Алла Жизневська поцікавилася, чи були такі випадки, коли майбутні батьки відмовлялися від дитини. Працівниця агентства запевнила, що такого не буває. Вона додала, що більшість "замовників" – з України.

Нагадаємо, наприкінці квітня у Києві викрили масштабну схему переправлення новонароджених дітей за кордон під виглядом сурогатного материнства.

Як зазначається, керівники столичної медклініки з репродуктивної медицини та група осіб, які шукали жінок для фіктивних шлюбів з іноземцями, під прикриттям програми сурогатного материнства продавали немовлят за кордон.

Додамо, заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що найчастіше під час процедури сурогатного материнства в Україні підробляють свідоцтва про народження та генетичну інформацію дітей.

Також повідомляли про те, що через пандемію коронавірусу COVID-19 46 немовлят, народжених сурогатними матерями для іноземців, не можуть забрати батьки, які проживають за кордоном.

Loading...