live

Який антисептик вибрати для захисту від коронавіруса?

Який антисептик вибрати для захисту від коронавіруса? Фото з відкритих джерел

Коронавірус змінює світ: форми соціального життя, трудові відносини, економіку. Людство вчиться жити в нових обставинах, коли невидима небезпека змушує бути набагато обережніше, ніж раніше.

Тепер люди, які обробляють руки санітайзерами після кожного контакту з чужою флешкою, смартфоном, дверною ручкою кабінету і т. д., не здаються параноїками. А потужний антисептик в сумці, на робочому столі, скоріше говорить про свідомість людини, її готовність виживати в умовах, що змінилися.

Який антисептик вибрати для захисту від коронавіруса?

Так як у коронавіруса ліпідна оболонка, то щодо нього ефективним буде використання засобів на спиртовій основі. І хоч вірусологи України відзначають, що більшість противірусних рецептур антисептичних засобів застаріла і поки неясно, яку ступінь захисту вони забезпечують, все ж є одна група препаратів, найбільш підходящих під задані цілі. 

Це препарати з поверхнево-активною дією і низькою токсичністю. Одні з них – "Мірамістин" і "Декаметоксин". Національна академія медичних наук України рекомендує препарат "Декасан" (розчином 0,2 або 0,25 мг/мл можна обробляти руки, полоскати горло, закопувати в очі).

Що купити:

* дезинфікуючі засоби для рук з високим вмістом спирту (вони послаблюють дію вірусу, але залишають його на поверхні), такі, як хлоргексидин та інші;
* антибактеріальні гелі, спреї: Shakylab, MDM, Bode;
* мило – молекули мила чіпляють бруд і віруси, які потім змиваються водою, ось чому миття рук – найкраща профілактика;
* серветки – візьміть собі за звичку відкривати двері, брати в руки предмети загального користування серветкою, це знизить ймовірність контакту шкіри з вірусом.

Пам'ятайте, що кишеньковий флакон з будь-якою антисептичною рідиною краще, ніж нічого. Купувати її краще в онлайн-магазинах, таких, як MAKEUP, щоб менше взаємодіяти з людьми і дотримуватися рекомендацій ВООЗ.

Антисептик або дезінфекційний розчин – у чому різниця?

Виробники зараз заявляють про готовність випускати великі обсяги дезінфікуючих засобів, але мають труднощі з тарою. Тому вигідніше замовляти відразу великий обсяг і вдома вже фасувати рідину в порожні флакони від санітайзерів, що закінчилися.

Антисептик або дезінфекційний розчин – у чому різниця? Фото з відкритих джерел

Важливо використовувати кошти за призначенням. Дезінфекційні розчини призначені для використання на поверхнях. Вони знадобляться для обробки дверей, стін, меблів, техніки. Під час дезінфекції надягайте маску і захисний одяг. Антисептик використовують для нанесення на шкіру, виключаючи застосування на слизовій оболонці (носова порожнина, глотка), якщо це спиртовмісний дезінфектант.

Loading...