Якщо не зробити планову операцію, через якийсь час ситуація стане ургентною, – Ольга Богомолець

Ольга Богомолець. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

А операції здоровим людям не планують, наголосила лікарка

Якщо не зробити операцію, яка запланована, то через якийсь час ситуація стане ургентною.

Про це в ефірі ток-шоу "Ми всі – українці" на телеканалі ZIK заявила народна депутатка України VIII скликання, заслужена лікарка України Ольга Богомолець.

Гостя ток-шоу прокоментувала ініціативу, згідно з якою у медзакладах не проводитимуть планові операції, а перейдуть на лікування ургентних хворих та пацієнтів з коронавірусом.

"Будь-яка планова операція, якщо вона не зроблена тоді, коли вона запланована, автоматично через якийсь час ситуація стане ургентною, тому що операції просто здоровим людям не планують. Тобто будь-яка операція, яка потрібна, – стентування чи шунтування – вона обґрунтована станом людини. І якщо це не зробити планово, вона стане ургентною", – сказала Ольга Богомолець.

Новини за темою: "Карантин вихідного дня" матиме ефект доміно та спричинить ланцюгову реакцію, - економіст

На її думку, така ініціатива – це порушення конституційних прав людини, яка, маючи хворобу серця, шлунка чи інших органів, не може отримати планову допомогу.

"Це категорично не можна робити!" – наголосила Ольга Богомолець.

Гостя ток-шоу додала, що ситуація з пандемією коронавірусу має один позитив: "Якби не COVID-19, а продовження політики Супрун, у нас сьогодні не було б лікарень. Зовсім не було б".

За інформацією головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, в Україні з 9 листопада лікарні не будуть проводити планові операції, а перейдуть на лікування ургентних хворих (ті, які потребують негайних дій) та пацієнтів з COVID-19.

Нагадаємо, у Міністерстві охорони здоров'я вважають, що складна ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Україні буде зберігатися до квітня.

Як повідомляли, уряд запровадив карантин вихідного дня. Відповідним рішенням вводиться жорсткий карантин з 00:00 суботи до 00:00 понеділка, який буде повторюватися щотижня вихідними.

Loading...