Як зберегти психічне здоров’я під час карантину: Поради психолога Вадима Колеснікова

Вдома можна влаштувати кінозал Фото з відкритих джерел

"Ми зараз з вами свідки веселої гри, у кого раніше закінчаться гроші – у людей або держави?"

Під час карантину чи самоізоляції через загрозу коронавірусу українцям потрібно шукати однодумців.

Таку пораду в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення дав психолог Вадим Колесніков.

Вадим Колесніков зауважив, що ті, хто вважає, що бореться з коронавірусом, глибоко помиляються, адже основний чинник стресу для людини – це не віруси чи мікроби, а інші люди та їхня поведінка. Психолог радить під час карантину чи самоізоляції шукати однодумців. Якщо це неможливо зробити особисто, слід скористатися телефоном – знайти друзів, однокласників або навіть зателефонувати психологу.

"Найголовніший стресоген – це люди. Але стрес – це не обов'язково погано. Якщо ви з вашими дружинами, подругами, чоловіками, нареченими, тестями, тещами тощо опануєте якісь нові форми діяльності, ви розкриєте в цих людях багато несподіваного і цікавого", – заявив Вадим Колесников.

Новини за темою: Чи безпечно користуватися готівкою під час епідемії коронавірусу, – поради вірусолога

Він додав, що те, що психологи розуміють під визначенням "настрій", – це активність організму. Вадим Колесников каже, що не обов’язково бігати та скакати по квартирі, здіймаючи клуби пилюки, – достатньо почати качати прес у різні незвичні способи. Тоді і тілу буде приємно, і сусіди знизу не будуть ображатися, каже психолог. А тим, хто працює з дому в умовах карантину, він радить якомога частіше себе хвалити.

Ведучі поцікавилися, як можна пояснити поведінку тих, хто уперто не хоче дотримуватися карантину.

"Ми протистоїмо не вірусу, ми протистоїмо або тим безумцям, які виходять на вулицю без маски, або ми протистоїмо тим дурникам, які все обличчя масками закрили. Так чи інакше ми знайдемо своїх ворогів. Ті люди, про яких ви говорите, знайшли собі ворогів в особі держави. Це така гра – спіймай мене, якщо зможеш. А насправді ми зараз з вами свідки веселої гри, у кого раніше закінчаться гроші – у людей або держави? Люди ж бо будуть гречку їсти, картопельку – нічого, можливо, вистачить ще, а ось коли у держави гроші закінчаться?" – риторично поцікавився психолог.

Нагадаємо, станом на 7:00 середи, 25 березня, на території України зафіксовано 113 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19. Про це повідомили у ДСНС.

Станом на 08:00 середи, 25 березня, кількість інфікованих коронавірусною хворобою COVID-19 у світі становить 422 989 осіб. Про це свідчать дані Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса.

Більше на цю тему читайте тут: "COVID-19: Все, що потрібно знати українцям про новий коронавірус".

Дивіться також: "Як діяти, якщо відчуваєте в себе симптоми ГРВІ або ж маєте підозру, що захворіли на коронавірус?"

Loading...