Як слід поводитися, якщо людина стала заручником терористів, – поради психотерапевта

Спартак Суббота

Спартак Суббота наголосив, що у жодному разі не потрібно проявляти геройство

У ситуації, якщо людина стала заручником терористів, у жодному разі не можна геройствувати, щоб не спричинити загострення ситуації.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив психотерапевт, науковий керівник Інституту когнітивного моделювання, радник міністра охорони здоров’я Спартак Суббота.

Спартак Суббота пояснив, як потрібно себе поводити у ситуації, коли людина стала заручником зловмисників.

"Насамперед, не потрібно проявляти геройство. Жоден акт геройства не вартий життя ні ваших близьких, ні тих, хто перебуває разом з вами у заручниках, бо були обставини в Америці, коли один заручник через те, що почав проявляти активність, спровокував низку смертей інших заручників. Тобто не проявляти геройство, виконувати всі вимоги терориста за умови, що вони не завдають шкоди іншим. Тобто вимоги піти вбити або зґвалтувати інших учасників виконувати немає сенсу, тому що це може бути просто маніпуляцією і спричинить за собою погіршення стану", – сказав він.

Новини за темою: Розстріл бізнесмена під Києвом: Поліцейські по всій області шукають можливих вбивць

Спартак Суббота продовжив: "Не панікувати я не можу рекомендувати, тому що людина не може керувати своїм станом тривоги, так це не працює. Однак має сенс розраховувати на те, що спецслужби допоможуть. Має сенс чекати того моменту, коли злочинець, який узяв в заручники вас, втомиться. Іти на контакт з позитивного боку, не конфліктувати, не ображати у жодному разі. Ставити питання в міру потреби. Якщо ви хочете в туалет або якщо є необхідність в медикаментозному лікуванні, поставити питання, чи можете ви цим скористатися. Не вказувати, що якщо я не скористаюся, я помру, це може тільки дратувати злочинця, а поставити питання. Нерідко самі злочинці можуть перейнятися до своїх заручників, що було, власне, у Луцьку".

Нагадаємо, 21 липня в центрі Луцька на Театральній площі чоловік з вибухівкою і зброєю захопив маршрутку. Зловмисника затримали та обрали запобіжний захід.

А 23 липня у Полтаві правоохоронці проводили спецоперацію із затримання викрадача авто, який намагався уникнути відповідальності.

Як повідомлялося, чоловік, якого підозрюють у викраденні авто, під час затримання висмикнув чеку із гранати. Він також тримав за руку одного із правоохоронців, який його затримував, та погрожував підірвати гранату. Станом на зараз поліція досі не затримала полтавського нападника.Loading...