Як правильно їздити по снігу та ожеледиці: У ДСНС розповіли про правила, які можуть врятувати життя

Через ускладнення погодних умов на дорогах може статися більше випадків ДТП

Зимова шина Фото з відкритих джерел

У Державній службі з надзвичайних ситуацій нагадали водіям про необхідність своєчасно змінювати гуму з літньої на зимову та розповіли, яких правил необхідно дотримуватись, щоб не втрапити у ДТП під час снігопадів та ожеледиці.

Там зазначили, що перш за все слід підготувати автомобіль до нових погодних умов – змінити гуму. Також, керуючи транспортними засобами в складних погодних умовах, обирайте помірну швидкість і дотримуйтесь безпечної дистанції між транспортними засобами. Варто враховувати особливості та стан транспортного засобу, а також дорожнього покриття.

Поради від ДСНС Фото з відкритих джерел

Рятувальники рекомендують уникати будь-яких ризикованих маневрів, а саму поїздку, якщо є така можливість, варто перенести на світлий час доби, коли видимість набагато вище.

Новини за темою: Дощ, сніг та ожеледиця: В Україні прогнозують погіршення погоди у найближчу добу

Ось ще кілька правил, які необхідно знати:

  • Вибір передач. До цього варто поставитися уважно. Особливо, якщо глибокий сніг. З автоматичною коробкою передач потрібно орієнтуватися на тахометр, утримуючи обороти близько 2000-2500 об./мін.
  • Поведінка на підйомах. При складному підйомі, при глибокому снігу, або який перемелений під колесами, важливо не втратити швидкість і не забуксувати. Для контролю ситуації необхідно забезпечити тишу в салоні, щоб чути, наскільки точно обороти двигуна відповідають швидкості руху і вчасно помітити початок буксування.
  • Як рушати по снігу. Це слід робити акуратно. Щоб авто не забуксувало - з другої передачі.
  • Що робити, якщо авто забуксувало. Рушайте плавно, щоб авто не зробило лунки. Розхитуйте автомобіль взад-вперед, поперемінно включаючи то першу, то задню передачу.
  • Заметені снігом ділянки треба долати правильно. Слід проїжджати з розгону. Але в цьому випадку варто переконатися в безпеці маневру. На снігу складно зупиниться відразу.
  • Як їздити під час снігопаду. Під час опадів слід протопити салон, щоб не запітніли вікна, а також сніг не налипнув на них. Потрібно їхати з увімкненими фарами, адже сніг подібний до туману.

Новини за темою: У Києві почали обробляти мости проти ожеледиці, синоптики прогнозують зміну погоди

Нагадаємо, за прогнозами синоптиків, погода у грудні 2020 року буде дещо теплішою від кліматичної норми, водночас зі значною кількістю опадів.

Loading...