Як накопичити на старість: Ексміністр Рева провів порівняльний експеримент

Андрій Рева Скріншот відео

Андрій Рева заявив, що проблема полягає у тому, що накопичувальну систему в Україні хочуть зробити обов’язковою

Міністр соціальної політики у 2016-2019 роках Андрій Рева провів порівняльний експеримент, як можна вигідно накопичити на старість, – за допомогою недержавних пенсійних фондів чи придбавши іноземну валюту.

Колишній міністр під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK зауважив, що в Україні існує накопичувальна система, недержавні пенсійні фонди діють з початку 2000 років.

Як зіронізував Андрій Рева, якщо хтось із українців вірить у казки, то може занести гроші "пані Третьяковій і її друзям із недержавних пенсійних фондів уже сьогодні". Він наголосив, що проблема полягає у тому, що накопичувальну систему хочуть зробити обов’язковою.

"Хочете ви чи не хочете, з вашої зарплати, з ваших пенсійних внесків вони заберуть гроші і передадуть недержавним пенсійним фондам, щоб 20 років вся ця публіка нормально жила і собі ні в чому не відмовляла", – заявив Андрій Рева.

Колишній міністр соціальної політики порівняв вклади у недержавні пенсійні фонди та прибутки від придбання доларів і зберігання їх під "матрацом".

Новини за темою: Зміна влади і розвиток національної економіки: Професор Журавський назвав способи підняття пенсій в Україні

"400 грн (накопичувальний внесок. – Ред.), я хочу звернути вашу увагу, це з 10 тисяч гривень, а у нас сьогодні 4 млн працюючих отримують 5 тисяч гривень. Так от, з 5 тисяч гривень накопичувальний внесок, який вони пропонують, це 200 грн в місяць. То реально люди отримають не 168 тис. грн, а отримують удвічі менше. Тепер із цих сум відніміть 10% на обслуговування самого недержавного пенсійного фонду. І потім вони вам пропонують капіталізацію – брешуть! – у 10 разів", – заявив він.

Новини за темою: Якщо українці масово виїжджатимуть за кордон, не буде з чого платити пенсії, – Решмеділова

Андрій Рева продовжив: "Давайте з вами проведемо простий експеримент. Уявіть собі, що ми з вами знаходимося у 2000 році. У вас є 1 тис. грн, і ви хочете і маєте бажання і можливість її накопичувати на майбутнє. У вас є два шляхи. Ви берете цю тисячу, переводите у долари, отримуєте 200 доларів на руки і кладете їх під подушку. Або ж ви вірите всім нашим шмигалям, всім адептам накопичувальної обов’язкової – наголошую, обов’язкової системи і віддаєте недержавним пенсійним фондам. Якщо ви сьогодні дістали з-під подушки 200 дол., які ви купили у 2000 році, скільки ви отримали на руки? Ви отримали 5700 грн, капіталізація у 5,7 раза".

Колишній міністр додав, що за аналогічний період недержавний пенсійний фонд зі згаданої тисячі гривень виплатить щонайбільше 20 грн.

Нагадаємо, Міністерство соціальної політики склало інформаційний календар підвищень пенсій, які відбудуться 2021 року за результатами рішень, ухвалених урядом. Зокрема, пенсії будуть підвищуватися в п'ять етапів.

Як повідомляли, з 1 вересня Пенсійний фонд України вже провів перерахунок пенсій для 1,6 млн осіб. Така зміна стала підставою для збільшення мінімального розміру пенсії за віком для непрацюючих пенсіонерів.

Loading...