live

Як мер Львова Садовий запропонував обміняти прах радянського розвідника Кузнєцова

Могила Миколи Кузнєцова у Львові Страна.ua

Львівський мер Андрій Садовий зробив спірну заяву. Він відповів відмовою племінниці легендарного радянського розвідника Миколи Кузнєцова передати в Росію його прах.

Кузнєцов похований у Львові. Племінниця розвідника попросила влади міста передати останки родича їй, бо могила Кузнєцова у Львові постійно ставала об'єктом наруги.

Проте Садовий відмовив жінці під тим приводом, що поки Росія не поверне утримуваних українців, праху вона не отримає. Тобто мер Львова вирішив зробити прах предметом торгу.

"Страна" розбиралася, що відбувається з останками радянського розвідника у Львові.
 
Прах в обмін на полонених
Микола Кузнєцов - один з найбільш знаменитих розвідників і диверсантів Червоної армії. У роки війни був покинутий в німецький тил в районі міста Рівне. З документами на ім'я обер-лейтенанта Пауля Зіберта і ідеальним знанням німецької він проник до кола німецьких офіцерів.

Збирав інформацію, особисто ліквідував більше десятка генералів і чиновників нацистської Німеччини. Полював на гауляйтера України Еріха Коха.

Кузнєцову було посмертно присвоєно звання героя Радянського Союзу. Він загинув у бою з УПА 8 березня 1944 року в селі Боратин Бродівського району Львівської області.

Його могила знаходиться на Пагорбі Слави у Львові. Це меморіал у честь військових, загиблих в Першій світовій війні, і солдат радянської армії, загиблих у Другій світовій війні. За останні кілька років вона неодноразово піддавалася вандалізму.
 
Керівництво Свердловській області Росії і племінниця розвідника раніше в листі звернулося до влади Львова з проханням ексгумувати останки для подальшого перепоховання на території Росії. Підстава - постійні нападки на могилу Кузнєцова місцевих націоналістів.

Але у Львові вирішили відкласти розгляд питання. Тобто по суті відмовили. Таке рішення прийняв виконком міськради 7 лютого.

Міський голова Львова Андрій Садовий запропонував відкласти питання і звернутися до керівників МЗС та СБУ.

"Ми розуміємо, що триває війна, є російська агресія. Коли ми отримуємо листи з Росії про перепоховання праху, то я хотів би, щоб у нас була чітка позиція держави. Я знаю дуже багато випадків, коли такі питання вирішуються на рівні президентів країни", - сказав Садовий.
 
І додав, що, якщо це допоможе повернути з полону кого-небудь з українців, то він був би дуже щасливий.

"Якщо це допоможе звільнити наших хлопців, то ми однозначно будемо рухатися в напрямку політики нашої держави", - сказав мер Львова.
 
 
Як воювали з могилою Кузнєцова
Бажання родичів розвідника забрати його останки з України зрозуміло.
 
У 2015 році пам'ятник Кузнєцову в селі Повча Рівненської області був знищений. Прізвище розвідника внесли до списку осіб, які підпадають під декомунізацію, а місто Кузнецовськ на Рівненщині, названий на честь нього, перейменували в Вараш.
 
У 2018 році, в ніч на 21 червня, на могилі Кузнєцова на Пагорбі Слави у Львові невідомі намалювали жовтою фарбою тризуб і написали "ворог УПА" і "кат".
 
Могила Кузнєцова Zaxid.net

 
Через місяць могилу партизана опоганили повторно, зафарбувавши написи надгробку. Відповідальність за це взяли на себе члени "С14". Там заявили, що таким чином "привітали" героя СРСР з Днем визволення Львова від німецько-фашистських загарбників, який відзначали 27 липня.
 
Координатор організації Сергій Мазур обґрунтував ці дії тим, що Микола Кузнєцов під час своєї діяльності на окупованих нацистами територіях влаштовував теракти проти українського населення і переодягався у форму бійців Української повстанської армії для її дискредитації ".
 

Могила Кузнєцова

Facebook

 
У березні 2019 року невідомі викрали бронзовий барельєф радянського розвідника з надгробної плити на Пагорбі Слави. Тоді на Личаківському кладовищі припустили, що це був не вандалізм, а крадіжка з метою наживи.
 
"Торгівля трупами". Реакція соцмереж
У Мережі почали коментувати ідею Садового.Журналіст Юрій Ткачов назвав її "торгівлею трупами" і нагадав, що тіла загиблих Україні без всяких умов віддавала навіть "ДНР".
 
"Це пекельний треш. Якщо пам'ятаєте, нещодавно на Донбасі загинули двоє полковників СБУ, їх тіла виявилися в розпорядженні ДНР. І тим ну якось не спало на думку влаштувати торгівлю їх трупами, намагаючись виміняти собі на них якихось ніштяк. А ось меру Львова Садовому - прийшло. до Садового навіть не доходить, що прах цієї людини йому не належить. Логіка дрібного гопника: що впало, то пропало, що лежить в нашій землі, тим ми маємо право барижіть. І нормально, нікого не бентежить ".


Loading...
Loading...
Loading...