Вже у квітні на українців чекає медичний колапс: Качний про другий етап медреформи

Телеканал ZIK

Нинішня медична система налаштована на те, щоб кількість українців поступово скорочувалася

З квітня місяця в Україні буде колапс у медицині, тому що включається ця друга стадія медичної реформи.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція "Опозиційна платформа – За життя") Олександр Качний.

"З квітня місяця у нас буде колапс у медицині, тому що включається ця друга стадія медичної реформи. Так звані "гроші за пацієнтами". Але ліки не будуть закуплені. Наприклад, 16 тисяч гривень коштує лікування інфаркту. Та лікарі кажуть, що, по суті, там потрібно близько 23-25 тисячі гривень для лікування інсульту й інфаркту. Тобто вийде так, що хворий у квітні потрапить в лікарню, ліки для нього не закуплені і фінансування немає. Але лікар має спочатку його вилікувати, і лише потім отримає гроші", – сказав Олександр Качний.

Народний депутат переконаний, що уся ця система налаштована на те, щоб кількість українців поступово скорочувалася.

"От в цьому і вся суть – скоротити державу до 15 мільйонів. Це та програма, яку ми чуємо протягом останніх десяти років. Та й подивіться сьогодні на смертність літніх людей. Ми фактично втрачаємо усе старше покоління", – наголосив нардеп Качний.

Новини за темою: Зеленський має намір долучити кваліфікованих лікарів до аналізу медичної реформи

Нагадаємо, 27 листопада уряд ухвалив програму медичних гарантій, яка запрацює з 1 квітня 2020 року, давши старт другій хвилі трансформації системи охорони здоров'я.

Програма медичних гарантій для населення діятиме для всіх видів допомоги: первинної, спеціалізованої, високоспеціалізованої, екстреної, паліативної, медичної реабілітації та реімбурсації ліків. Держава фінансуватиме такі послуги через Національну службу здоров'я України.

Згідно з рішенням уряду, з 1 січня 2020 року продовжується фінансування з держбюджету медичних послуг для надання первинної медичної допомоги. Продовжується програма "Доступні ліки", яка буде розширюватися.

Раніше міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька заявила, що другий етап медичної реформи розпочнеться 1 квітня за будь-яких обставин.

Loading...