"Витік глобального масштабу": Журналістка анонсувала публікацію нових матеріалів FinCEN

Тетяна Козирєва Скріншот відео

У документах представлений весь спектр порушників закону, зазначила Тетяна Козирєва

Оприлюднені бюро Мінфіну США по боротьбі з фінансовими злочинами (FinCEN) матеріали – це витік глобального масштабу. Кожен із журналістів із 88 країн світу, які їх отримали, знаходять історію цих даних про громадян своєї країни.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявила журналістка Тетяна Козирєва.

Журналістка, коментуючи оприлюднені бюро Мінфіну США по боротьбі з фінансовими злочинами (FinCEN) матеріали, у яких ідеться про підозрілі транзакції, зокрема й українських політиків та олігархів, зауважила, що те, що журналісти отримали доступ до таких даних, є безпрецедентним і унікальним.

"Це дані, які отримали більше 400 журналістів із 88 країн світу, і кожен із них знайшов історію цих даних про громадян своєї країни. Можна сказати, що цей витік – глобального масштабу. У ньому фігурують "кримінальні авторитети", люди, які займаються трафіком наркотиків, люди, які займаються продажем людей", – зазначила Тетяна Козирєва та додала, що у документах представлений весь спектр порушників закону.

Журналістка пояснила, що такі документи не є підставою для судового позову. Зокрема, коли прокурори у США отримують такі дані, то не мають права їх використовувати як докази у суді, вони повинні провести власні слідчі дії.

Новини за темою: Світові банки роками допомагали клієнтам відмивати кошти, - файли FinCEN

Тетяна Козирєва додала, що обсяг документів чималий – матеріали виходитимуть увесь тиждень: "Ми очікуємо ще більше фігурантів і з України, і в принципі, ще дуже багато історій вас здивують, які будуть опубліковані".

Нагадаємо, Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) 20 вересня ввечері почав публікацію величезного масиву даних FinCEN – підрозділу Мінфіну США по боротьбі з фінансовими злочинами, і серед 20 перших фігурантів у ньому виявилися троє з України: Дмитро Фірташ, Андрій Клюєв та Ігор Коломойський.

Loading...