Високий рівень забруднення повітря може підвищити ризик смерті від COVID-19, - дослідження

BBC Україна

За даними ВООЗ, забруднення повітря вбиває близько семи мільйонів людей щороку

Високий рівень забруднення повітря може підвищити ризик смерті від COVID-19. Про це свідчать два дослідження вчених з Гарвардського університету та спеціалістів з Сієнського університету в Італії та Орхуського університету в Данії, пише BBC.

Американське дослідження свідчить, що рівень смертності від COVID-19 зростає приблизно на 15% у районах, що мали навіть незначне збільшення рівня забруднення дрібними частинками протягом кількох років до пандемії.

Новини за темою: COVID-19 не виник у лабораторіях, – ВООЗ

"Графіки показників смертності від COVID-19, як правило, повторюють графіки як районів із високою щільністю населення, так і з високою кількістю твердих частинок PM2.5", - йдеться у доповіді Гарвардського університету.

Ще одне дослідження, проведене Сієнським університетом в Італії та Орхуським університетом в Данії, передбачає можливий зв'язок між високим рівнем забруднення повітря та смертями від коронавірусу на півночі Італії.

Новини за темою: До 70% інфікованих коронавірусом можуть не мати симптомів, - вчені

У регіонах Ломбардія та Емілія-Романья рівень смертності становив близько 12%, порівняно з 4,5% у решті Італії.

"Високий рівень забруднення на півночі Італії слід вважати додатковим фактором високого рівня летальності, зафіксованого в цій області", - сказано у доповіді.

Слід також враховувати склад населення, вік, різні системи охорони здоров'я та різницю в політиці щодо профілактики у різних регіонах.

За даними ВООЗ, забруднення повітря вбиває близько семи мільйонів людей щороку. Окрім того, понад 90% населення світу проживає у місцях, де забруднення повітря перевищує норми, переважно в бідних країнах.

Новини за темою: У ВООЗ назвали перші симптоми коронавірусу

Згідно з минулорічним звітом Світового банку, більшість уражених країн розташовані у Південній Азії, на Близькому Сході, у південній Сахарі та Північній Африці.

Міста у Чилі, Бразилії, Мексиці та Перу також мають небезпечний рівень забруднення повітря, згідно з даними кількох звітів ВООЗ та Організації Об'єднаних Націй.

Нагадаємо, раніше у ВООЗ заявили, що антитіла до COVID-19 не гарантують імунітету.

Loading...