Виплати пенсій в ОРДЛО: ЄСПЛ став на сторону України

ЄСПЛ

Суд визнав скаргу неприйнятною і явно необґрунтованою

Європейський суд з прав людини став на сторону України у справі щодо виплат пенсій в окремих районах Донецької і Луганської областей. Про це йдеться на сайті ЄСПЛ.

Зокрема, спершу група пенсіонерів з окупованого Луганська подала до українського суду з вимогою оскаржити постанову Кабміну №595, яка зупинила виплату пенсій на території, непідконтрольній уряду.

І хоча, адміністративні суди трьох інстанцій частково задовольнили цей позов, визнавши, що Кабінет міністрів з цією постановою вийшов за межі своїх повноважень. Проте у вимозі відновити виплати жителям Луганська відмовили, оскільки ті звернулися до неналежних відповідачів.

В ЄСПЛ вони скаржилися на порушення права на справедливий суд та права власності. Своєю чергою європейський суд визнав скаргу неприйнятною і явно необґрунтованою.

"Враховуючи зазначене, суд приймає аргумент уряду про те, що держава не могла бути обґрунтовано зобов'язана виконати рішення шляхом дій, що не були чітко вказані судом при прийнятті рішення, і заявники могли і мали ... звернутися з окремими позовами проти відповідних відповідачів для відстоювання своїх прав. Більш того, з обставин справи не випливає, і заявник не стверджує, що подання таких позовів стало б додатковим тягарем для них", - йдеться у рішенні суду.

Новини за темою: Із наступного року українці без стажу не зможуть отримувати пенсію, - постанова

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає можливим вирішення питання виплати пенсій в ОРДЛО лише в контексті деокупації цих територій.

Loading...