Виплати для членів наглядових рад уряд повернув, а для вчителів не знайшлось ні в цьому бюджеті коштів, ні в наступному, – експерт

Олексій Якубін

Фото з відкритих джерел

Постійні ситуації з недофінансуванням освіти рано чи пізно закінчаться тим, що Україна буде втрачати вчителів

Зауважте, що уряд повернув виплати членам наглядових рад, а для вчителів не знайшлося ні в бюджеті 2020-го року коштів, ні в бюджеті 2021-го року.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політолог, кандидат політичних наук Олексій Якубін.

Коментуючи припинення українським урядом процесу підняття зарплат вчителям, Олексій Якубін зауважив: уряд постійно як морквину обіцяв підвищення зарплат вчителям, мало того, був прийнятий механізм, щоб до 2023-го року вийти на достойний рівень зарплати освітянам, але постійно це питання переносить, прикриваючись різною мотивацією.

"При цьому помітьте, що виплати для членів наглядових рад уряд повернув. А для вчителів не знайшлося ні в цьому бюджеті 2020-го року коштів, ні, як ми бачимо, у 2021-му році уряд не хоче всі ці речі змінити", – політолог.

Разом з тим Якубін зазначив, що така ситуація чітко показує пріоритети нинішнього уряду.

"Якщо держава не фінансує медицину, освіту, то в такому разі є набагато більше питань, наскільки держава в принципі здатна проводити якусь соціальну політику. Адже ми бачимо, що в нашому контексті б’є по слабких місцях. От ситуація з коронавірусом показала весь провал змін, які відбувалися в медичній сфері. А ситуація в освіті, в університетській та шкільній, ще якось тримає країну. Але ці постійні ситуації з недофінансуванням насправді рано чи пізно закінчаться тим, що ми будемо втрачати вчителів. Важливим тут буде і те, як буде розгортатися битва навколо бюджету", – додав експерт.

Новини за темою: Анулювання податкового боргу, виплати ФОПам та відміна підвищення зарплат вчителів: Головне на ранок 25 листопада

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні уряду 23 листопада скасував підвищення зарплат вчителям у 2021 році. Відповідний документ опублікували на сайті "Урядовий портал"

Так, уряд призупинив дію постанови від 10 липня 2019 року № 822 "Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників закладів та установ освіти і науки" до 31 грудня 2021 року.  

Зокрема, постановою виключається пункт про те, що з 1 січня 2021 року мінімальна ставка зарплати педагогів становитиме три розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб. До слова, згідно з проєктом державного бюджету, прожитковий мінімум з 1 січня 2021 року буде складати 2393 гривні.

 

Loading...