"Впевнений у своїй безкарності". Як на журналістку NewsOne напали в прямому ефірі

NEWSONE

Націоналісти використовували день пам'яті Голодомору для нападу на журналістку в центрі Києва. Невідомий атакував репортера телеканалу NewsOne і вдарив її.

Поліція відкрила справу, але нападника не затримала. І, як показує практика схожих нападів, відповідальності за них ніхто не несе. Навіть якщо їм пред'являються підозри.

Про це йдеться в матеріалі "Страни".

Як стався напад

Вчора, 28 листопада журналістка NewsOne Віолетта Товкес вела репортаж їх київського парку Слави. Там проходили заходи в пам'ять про Голодомор.

Під час ефіру до Віолети підбіг невідомий в масці і капюшоні, вдарив дівчину по руці, щоб вибити мікрофон. Але з першої спроби це не вдалося - впала тільки поминальна Свічка. Тоді він вирвав прилад з рук журналістки і розбив його об асфальт з криками "це рашистський канал!".

Потім він штовхнув дівчину, вигукнув ще кілька образ і пішов. Спроби затримати нападника ніхто не зробив.

Обличчя радикала, повторимося, було майже повністю закрито, ось як він виглядав в момент нападу.

Напад на Віолетту Товкес

NEWSONE

Тобто, журналістку вдарили, а потім відібрали професійне обладнання і пошкодили його. Причому в ході виконання службових обов'язків. Що повністю відповідає статті 171 КК-перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Карається штрафом, арештом або тюремним ув'язненням на строк до трьох років.

Пізніше Віолетта Товкес записала відео, в якому розповіла, що справою займаються правоохоронці, а у неї вже є розуміння, до якої організації належить нападник.

"Є ще одна деталь. На заставці телефону була картинка, яка, швидше за все, говорить про приналежність цієї людини до однієї з організацій. Поки що нічого говорити не буду, але це дуже цікава деталь, яка допоможе зачепитися, в яких краях шукати цю людину", - повідомила журналіст.

 
 
 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений Віолетта Товкес (@violettatovkes)

Телеканал NewsOne звернувся до правоохоронних органів. А також оголосив винагороду за інформацію про нападника.

Реакція влади і перспективи вироку

Пізніше ввечері поліція повідомила, що завела кримінальну справу за статтею 171, частина перша. І зараз займається пошуком нападника.

Також копи опитали свідків і зняли записи з камер відеоспостереження в парку. І поки на даний момент це все.

Нацполіція

Втім, поки є великі сумніви, що нападника, навіть якщо його розшукають, зможуть довести до вироку.

У 2018 року на журналістку NewsOne Дарину Білеру напала націоналістка Олена Слюсар. Вона кілька разів вдарила дівчину в прямому ефірі.

Однак відтоді минуло два роки, але вироку нападниці досі немає. Хоча підозру їй за кримінальною статтею оголосили майже відразу. Суд постійно переносять (як і в справі з убитим Олесем Бузиною).

Цікаво, що раніше лідер "Братства" Дмитро Корчинський погрожував постраждалій журналістці розправою, якщо Олену Слюсар посадять.

Та ж історія з нападом на журналіста "Страни" Влада Бовтрука, яке відбулося влітку 2019 року. Незважаючи на те, що нападник відразу був встановлений, а справа була розслідувана і передана до суду, засідання регулярно переноситься.

Але повернемося до NewsOne. Загалом на журналістів цього телеканалу було вже багато нападів - як за часів Порошенка, так і за Зеленського. Ніхто обвинувальних вироків не отримав.

Після обрання Зеленського президентом телеканал випустив звернення до міжнародних структур.

"Жодна кримінальна справа, пов'язана з побиттями журналістів NewsOne, не була завершена - ніхто не покараний за фізичне насильство над нашими співробітниками. Відчуваючи свою безкарність і користуючись "кришуванням" з боку так званих правоохоронних органів, праві радикали стають все нахабнішими, а їхні вчинки щодо незалежних ЗМІ та журналістів - все агресивнішими", - йдеться в заяві телеканалу.

Як бачимо, все те ж саме триває і зараз.

Показовою є також реакція президента. Якої власне немає. Хоча раніше Зеленський спеціально коментував підпал автомобіля програми "Схеми" і запевняв, що винних знайдуть. Тобто для президента журналісти, як і для його попередника, діляться на "правильних" і "неправильних".

"Мовчання - знак згоди". Реакція мережі

Саме про це - поділ журналістів на "хороших" і "поганих" як першопричину побиття - заявив голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко.

"Напад на журналістку телеканалу NEWSONE Віолетту Товкес в прямому ефірі є обурливим. Відповідальність за агресію несуть ті українські політики, які ділять журналістів на "правильних" і "неправильних", і заохочують ворожнечу до "не таких" ЗМІ. Національна спілка журналістів України вітає оперативне відкриття слідчими Національної поліції кримінального провадження за фактом нападу. Важливо, що відразу злочин кваліфіковано за "журналістською" статтею Кримінального кодексу-171. Нападник свідомо атакував знімальну групу телеканалу і застосував силу до журналістки", - йдеться в повідомленні.

"Ніякого виправдання злочину немає. Журналісти в Україні не повинні боятися виконувати свої професійні обов'язки і ховати мікрофони або логотипи своїх ЗМІ. Публіка, яка нападає на журналістів, повинна отримувати від держави жорстке покарання. А політики, які сіють ворожнечу, повинні піддаватися громадському осуду", - йдеться в тексті повідомлення.

Скріншот

Адвокат Олена Лукаш також звертає увагу на те, що Зеленський промовчав.

"Це нецивілізована форма з'ясування стосунків та гри в демонстративне насильство. Це кидає тінь на репутацію України".

Володимир Зеленський негайно відреагував на напад на журналіста #NewsOne.

Шуткую.

Це він про підпал даху будинку батьків Шабуніна. Про журналіста, про постраждалу дівчину мовчить.

А мовчання - знак згоди.

Скріншот

Також Олена Лукаш вважає, що такі напади відбуваються через безкарність.

"Відморозок напав на журналіста NewsOne, на дівчину, яка спокійно веде репортаж, тільки з однієї причини - він упевнений у своїй безкарності.

Цю впевненість щедро подарували йому "нові обличчя" і їх ватажок.

"Я ваш вирок", - було сказано нам, а не цим бандформуванням. Це ще хтось не зрозумів?",- написала юрист.

А телеведуча Наталія Влащенко звертає увагу, що ніхто за журналістку не заступився.

"Подивилася відео нападу на журналістку.

Звернула увагу: в двох метрах стоїть натовп особин чоловічого роду, а це опудало, що напало, спокійно віддаляється.

Не питайте, чому ми так живемо.

Відповідь - у цій сцені".

Скріншот

Телеведуча Сніжана Єгорова пише, що ще якийсь час тому таке було б взагалі неможливо, а тепер люди приймають це як належне.

"Мене більше вразило самовладання цієї дівчини, як вона ще змогла після цього щось вимовити... Я в шоці! Я б напевно впала в ступор або плакала б ридма... Ось чим відрізняється кожне наступне покоління, стрімко віддаляється від нормальної, людської життя, де не у всіх, звичайно, але все ж була совість і уявлення про честь, навіть віддалене".

Скріншот

Loading...