live

"Вони нам потрібні": Скалецька закликала не закривати, а перепрофілювати лікарні

Зоряна Скалецька Фото - скріншот

Місцева влада вмиває руки, каже міністерка

Закриття лікарень, яке здійснюється місцевою владою, є незаконним. Якщо лікарня не має достатньої кількості пацієнтів, її слід перепрофілювати, а не закривати.

Про це під час включення в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK заявила міністерка охорони здоров’я України Зоряна Скалецька.

Зоряна Скалецька наголосила, що місцева влада має відповідально ставитися до своїх лікарень, вкладати у них гроші та дбати про лікарів, які там працюють.

"З нашого боку, ми виділили цього року коштів більше на лікування, ніж минулого року. На ліки – набагато більше, і ми хотіли б, щоб місцева влада аналогічно до цього процесу включилася, а не вмивала руки. На сьогодні ця діяльність, яка називається "закриття лікарень", котра незаконна, здійснюється місцевою владою. Ми будемо з ними працювати та пояснювати, що такі речі не можна робити", – заявила очільниця МОЗу.

Зоряна Скалецька наголосила, що нині звільняти лікарів не можна, оскільки вони потрібні у лікарнях.

"Просто, якщо на сьогодні якась лікарня не має достатньої кількості пацієнтів, отже, її треба перепрофілювати в реабілітаційний центр, у лікарню медсестринського догляду. Вони нам потрібні. У нас немає такого, що повністю комплекс всіх послуг забезпечується. На жаль, місцева влада швидше йде на закриття, ніж для того, щоб вирішити проблеми місцевого населення", – заявила Зоряна Скалецька.

Новини за темою: Скалецька закликала не називати коронавірус "смертельним", бо є небезпечніші віруси

Як повідомляли, 18 лютого медики вийшли на акцію протесту під Офіс президента – лікарі протестували проти закриття в Україні тубдиспансерів.

Акція отримала своє продовження 26 лютого. Під час протесту медиків під Офісом президента України чоловік вчинив спробу самоспалення. Як згодом повідомляли, до такого вчинку його спонукала несправедливість щодо земельного питання.

Нагадаємо, раніше у Києві під Печерським районним судом проходила акція протесту проти медичної реформи, запровадженої Уляною Супрун, протестувальники також вимагали від колишньої в. о. міністерки не тиснути на свободу слова.

Loading...