Волошин про закриття ТСК щодо "112 Україна", NewsOne і ZIK: Зеленський став президентом завдяки незалежним ЗМІ

Олег Волошин Фото: Пресс-служба "Оппозиционной платформы - За жизнь"

Якби в країні не було б незалежних і незаангажованих ЗМІ, які не бояться висловлювати різні думки, то Україною досі керував би Петро Порошенко. Про це журналістам в кулуарах Верховної Ради заявив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Олег Волошин, коментуючи припинення роботи Тимчасової слідчої комісії щодо діяльності телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

Він підкреслив, що сьогоднішню відмову нардепів голосувати за звіт ТСК можна назвати "перемогою здорового глузду".

"Чому це перемога здорового глузду? Тому що саме в міжнародному контексті я цю тему багато разів обговорював зі своїми колегами і в Європейському парламенті, і в парламентах багатьох країн-членів ЄС, і з посольствами, і сам факт створення слідчої комісії, яка аналізує редакційну політику каналу, у нормальних розвинених країнах сприймається як якась дикість", - зазначив нардеп.

Він нагадав, що це далеко не перша спроба тиску на незалежні ЗМІ.

"ВР минулого скликання на чолі зі славним товаришем Парубієм (ексспікер ВРУ - ред.) проголосувала за постанову про санкції проти каналів "112 Україна" і NewsOne. Як ви пам'ятаєте, дуже багато було з цього приводу шуму в Європейському парламенті, і ПАРЄ, інших міжнародних структурах. Дуже важко, дійсно, європейським партнерам нашим патріотам пояснити, яким чином вони визначають, що українці можуть чути, що не можуть", - додав Волошин.

Нардеп підкреслив, що лише завдяки тому, що в країні є різні телеканали і на них представлені різні точки зору, в Україні періодично відбувається зміна влади.

"Якщо ми подивимося ефір будь-якого адекватного каналу, який претендує на рейтинг, - а не випадково канали, які були предметом слідчої комісії, серед інформаційних каналів входять в п'ятірку лідерів стабільно, - то вони будуть самі зацікавлені в тому, щоб на їх ток-шоу були і націоналісти, і соціалісти, і прихильники компромісів з Росією, і прихильники безкомпромісної боротьби з Росією, і так далі, тому що тільки за рахунок цього суспільство отримує якісний інформаційний продукт… Якщо б у нас не було плюралізму думок, то у нас би досі президентом України був Петро Порошенко, а не Володимир Зеленський. Тільки завдяки тому, що у нас різні телеканали і на них представлені різні точки зору, у нас відбувається зміна влади періодично. Якщо пан Зеленський розчарує громадян України, і вони через різні телеканали почують про це, природно, у нас відбудеться нова зміна влади", - додав Волошин.

Нагадаємо, народний депутат від фракції "Слуга народу" Ольга Василевська-Смаглюк є ініціатором створення тимчасової слідчої комісії для розслідування відомостей щодо дотримання вимог при зміні власників телеканалів "112", NewsOne і ZIK. Регламентний комітет ВРУ рекомендував парламенту створити ТСК 9 жовтня, а вже 17 жовтня Рада підтримала цей законопроєкт: за проголосували 278 депутатів.

Низка експертів і народних депутатів вважають, що ТСК - пряме політичне замовлення проти телеканалів і політичне переслідування, а також висловлюють сумнів, що фігурант скандалу Василевська-Смаглюк може бути частиною ТСК з перевірки телеканалів.

При цьому Національний союз журналістів України висловлював стурбованість діяльністю ТСК.

"Ми стурбовані таким рішенням. На сьогодні декларативно, звичайно, проголошується боротьба за український інформпростір, захист від російської агресії, це, звичайно, ті цілі, які ми підтримуємо, підтримує кожен українець. Ми звертаємо увагу на те, що ТСК традиційно в Україні створюється за ініціативою опозиції як варіант суспільного парламентського контролю дій влади, і, відповідно, тоді вже використовуються якісь додаткові механізми нагляду за тією чи іншою проблемною ситуацією. У чинної владної команди достатньо всіх повноважень, і СБУ, для того щоб реально здійснювати попереднє вивчення, якщо є склад кримінального правопорушення – порушувати. На сьогодні саме в тій формі, в якій є, – це очевидний тиск на телеканал", - заявляв голова НСЖУ Сергій Томіленко.Loading...