Водійські права в Україні видаватимуть по-новому

Водійські права

Відтепер під час складання і практичного, і теоретичного іспитів буде вестися фото- і відеофіксація

В Україні змінено порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі водійських прав. Про це йдеться у наказі МВС від 22.05.2020 № 408.

Зазначається, що наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. В новому варіанті оновлена Інструкція про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія, а також затверджена Інструкція про використання технічних засобів контролю під час здачі іспитів.

Зокрема, документами, що засвідчують підготовку та перепідготовку водіїв транспортних засобів, є:

  • свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації водіїв, інформація про якого внесена установою в ЄДР МВС;
  • документи про професійну (професійно-технічну) освіту державного зразка за професіями "Водій автотранспортних засобів", "Водій мототранспортних засобів", "Водій трамвая", "Водій тролейбуса" (диплом кваліфікованого працівника, свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації), видані установою, що має ліцензію на здійснення освітньої діяльності у сфері професійної (професійно-технічної) освіти.

При цьому документ, що засвідчує підготовку та перепідготовку водіїв транспортних засобів, дійсний для здачі іспитів в територіальному сервісному центрі (ТСЦ) МВС протягом двох років з дня закінчення закладу.

Під час здачі теоретичного і практичного іспитів використовуються технічні засоби контролю (у тому числі фото- і відеофіксація процесу складання іспиту). Порядок використання технічних засобів встановлено Інструкцією.

Особливості складання теоретичного іспиту для водіїв

Теоретичний екзамен приймається у спеціально обладнаному приміщенні ТСЦ МВС. Екзаменаційні білети містять 20 питань відповідних категорій транспортних засобів, право на керування якими людина претендує отримати. У кожному з них від двох до п'яти варіантів відповідей, і один - правильний.

У разі відкриття двох і більше категорій транспортних засобів теоретичний іспит складається за екзаменаційними білетами вищої категорії. Час проведення - 20 хвилин. Відлік починається з моменту виведення на екран монітора першого питання.

Теоретичний іспит вважається не зданим, якщо потенційний водій допустив три помилки, а також не надав відповідь у відведений час, або використовував додаткові електронні прилади, навчальну літературу, засоби зв'язку, пристрої зчитування або підказки інших осіб. Перездати його можна буде не раніше, ніж через 5 календарних днів, відлік яких починається з наступного після іспиту дня.

Результат успішно складеного теоретичного іспиту дійсний протягом трьох місяців.

Особливості здачі практичного іспиту для водіїв

Практичний іспит складається в тому ж ТСЦ МВС. Перед його початком екзаменатор повинен познайомити людину з порядком проведення. Приймання практичного іспиту проводиться у два етапи:

  • перший - на майданчику для навчання з початкового керування;
  • другий - в умовах дорожнього руху на певних ТСЦ МВС маршрутах (за винятком перевірки навичок керування транспортними засобами категорій A1, A, B1).

При цьому доступ до другого етапу практичного іспиту можна отримати лише в разі успішної здачі першого. Якщо людина тричі не склала практичний іспит, то вона повинна пройти повторний курс підготовки з практичного керування транспортним засобом у будь-якому закладі, і тільки тоді буде допущена до наступного іспиту.

Що робити, якщо втратили водійські права

У разі втрати чи викрадення посвідчення водія, нове оформляється та видається без складання іспитів. Якщо людина втратила або у неї вкрали посвідчення водія, отримане вперше, до закінчення терміну його дії, то ТСЦ МВС видає нове посвідчення, яке вважається виданим вперше, із зазначенням терміну дії втраченого або викраденого посвідчення.

Новини за темою: Зеленський підписав закон, що скасовує кримінальну відповідальність за п'яне водіння

Раніше ми повідомляли про те, що поліція почала відбирати водійські посвідчення у неплатників аліментів.

Loading...