live

Влада повинна задуматися про списання боргів населення за "комуналку", – Загородній

Тарас Загородній. Фото Синиця Олександр / УНІАН

Проблема з оплатою комунальних послуг в Україні виникла не вчора

Влада повинна уже сьогодні думати про списання боргів населення за комунальні послуги, бо надалі ця проблема буде тільки загострюватися.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політтехнолог Тарас Загородній.

Політтехнолог зауважив, що проблема з оплатою комунальних послуг в Україні виникла не вчора і триває понад рік.

"60 мільярдів – це незмінний показник щодо неплатежів стосовно комунальних послуг за останні два роки. Це пов’язано з підвищеними цінами на газ, які пред’являє нам "Нафтогаз" як монополіст у даному випадку. Окрім стандартної ситуації з неплатежами за комунальні послуги накладається ще карантин, який, враховуючи те, що у більшості людей немає подушки безпеки, тобто накопичень, і вони просто перестають платити, а це вже загрожує загальною кризою ЖКГ, тому що підприємствам потрібно буде десь шукати кошти, щоб оплачувати свої послуги, закуповувати газ тощо", – заявив Тарас Загородній.

Експерт звернув увагу на те, що останнім часом вартість блакитного палива знизилася, проте кореляції ціни на газ та вартості комунальних послуг не відбулося.

"Я б на місці влади вже думав про списання цих боргів, тому що у даному випадку ця проблема буде тільки накопичуватися. Це є вже давно політичним питанням. Про це давно говорив і Юрій Бойко, "Опозиційна платформа – За життя", про те, що потрібно списувати ці борги. Тому у даному випадку я очікую від нашої влади послаблення у цьому контексті, але краще, щоб вони нарешті розібралися, що у нас коїться у "Нафтогазі", – заявив Тарас Загородній.

Новини за темою: Українцям можуть частково компенсувати комунальні платежі за період карантину

Нагадаємо, заборгованість населення України з оплати житлово-комунальних послуг у січні 2020 року збільшилася на 6,7% і становила 61,5 млрд грн (без урахування електроенергії).

Як повідомляли, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету міністрів України 8 квітня заявив, що розмову про ймовірне послаблення карантинних заходів можна буде вести не раніш як у травні.

Loading...