"Влада" ОРДЛО занижує "коронавірусну" статистику вдвічі, – омбудсмен

Фото: Людмила Денисова (РБК-Україна)

За словами Людмили Денисової, вона звернулася в ОБСЄ з проханням забезпечити людей ліками

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова заявила, що представники незаконної "влади" в окремих районах Донецької та Луганської областей занижують реальну статистику щодо захворюваності на COVID-19 вдвічі. Про це чиновниця повідомила в інтерв’ю телеканалу "ДОМ".

За словами Денисової, наразі на непідконтрольній українській владі частині Донбасу кількість випадків коронавірусу може досягати 14 тисяч. Як зазначає чиновниця, вона вже звернулася до місії ОБСЄ з проханням перевірити цю інформацію, щоб забезпечити ліками людей, які живуть в ОРДЛО.

Водночас омбудсмен заявила, що це питання потрібно підняти на засіданні Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу. "Наші правозахисники були в аптеках, лікарнях. Вони стежили за тим, що місць не вистачає", – сказала уповноважена.

Крім того, чиновниця вважає, що "влада" в ОРДЛО буде пристосовувати інші місця для хворих на COVID-19: зали, школи тощо. "Але лікарів також не вистачає, ліків не вистачає. За чотири місяці, за нашою інформацією, майже всі аптеки позбулися всіх запасів. Люди розкупили всі ліки, які можна приймати для того, щоб боротися з цією хворобою", висловилася Денисова.

Новини за темою: COVID-19 в ОРДЛО: Поширення вірусу в регіоні та порушення права на життя та охорону здоров’я

Нагадаємо, нещодавно представник уповноваженої Верховної Ради з прав людини у Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський заявив, що ситуація з розповсюдженням коронавірусу COVID-19 в ОРДЛО критична. За його словами, лікарні переповнені, а засобів індивідуального захисту в аптеках не вистачає.

Loading...