"ВКонтакте" у мобільному додатку: У РНБО побачили загрозу нацбезпеці напередодні виборів

Мобільний додаток "ВКонтакте"

Фото з відкритих джерел

За словами заступника секретаря РНБО, додаток використовується спецслужбами РФ для збору даних про громадян України

Заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони України Сергій Демедюк заявив, що активізація роботи російських соціальних мереж напередодні виборів може становити загрозу національній безпеці країни. Про це він сказав, коментуючи інформацію щодо поновлення роботи на території України мобільного додатку "ВКонтакте", передає пресслужба РНБО.

"З моменту застосування санкцій ми бачимо періодичне поширення інформації про відновлення доступу до цієї соцмережі ("ВКонтакте", - ред.) на території України навіть не зважаючи на нестабільну роботу проксі. Ми впевнені, що цей додаток використовується російськими спецслужбами для збору даних про громадян України та всіх, у кого він встановлений", - зазначив Демедюк.

Він додав, що активізація роботи мобільного додатку має на меті не надання користувачеві доступу до соціальної мережі без застосування додаткових сервісів для обходу санкцій, а збір даних громадян України та поширення дезінформації для впливу на громадську думку і маніпулювання нею.

"Такі дії зазвичай проводяться напередодні визначних подій. Нині це проведення в Україні місцевих виборів", - сказав заступник Секретаря РНБО України.

Новини за темою: Зеленський схвалив продовження санкцій проти Mail.ru, "ВКонтакте" й "Одноклассники"

Нагадаємо, нещодавно розробники "ВКонтакте" заявили, що обійшли блокування в Україні. За їхніми словами, вони поліпшили роботу проксі в мобільному додатку, завдяки чому мережею тепер можна користуватися "без обмежень".

Loading...