Вірусолог: Від зараження коронавірусом слід убезпечити насамперед людей похилого віку

Коронавірус AP Photo

За клінічними ознаками відрізнити коронавірус від грипу важко, каже Алла Мироненко

Група ризику летальних випадків від коронавірусу – це люди похилого віку, тож насамперед слід турбуватися про те, щоб убезпечити їх від зараження.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявила вірусолог, доктор медичних наук Алла Мироненко.

Вірусолог зауважила, що за клінічними ознаками відрізнити коронавірус від грипу важко, і єдине підтвердження – це правильно виконані лабораторні дослідження.

"Але ми розуміємо, що, якщо буде велике поширення, то це буде просто неможливо у лабораторії обробити весь матеріал. Тому треба, по-перше, розуміти, що (і весь світ це вже усвідомив) навряд чи можна бути повністю убезпеченим від того, що людина може бути інфікована, тобто поширення буде. Наслідки поширення – це вже інша справа. Слід враховувати, що група ризику летального випадку – це люди літнього віку, 80 і 80+. Тому я би з державницької позиції турбувалася б про людей такого віку, щоб убезпечити саме їх від зараження, тому що люди можуть просто не одужати, не можна буде їх вилікувати", – заявила Алла Мироненко.

Новини за темою: В Албанії заявили про перші випадки інфікування COVID-19

Вірусолог зауважила, що правильно одягнена маска, яка щільно прилягає до обличчя, може убезпечити від зараження. Щоправда, слід дотримуватися низки правил під час носіння, окрім того, медичні маски потрібно часто змінювати.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ дало рекомендації громадянам України, які перебувають за кордоном чи планують виїжджати за межі країни.

Додамо, станом на 8:30 понеділка, 9 березня, у світі зареєстровано 110 041 випадок інфікування коронавірусом COVID-19, також 62 тис. осіб вдалося подолати недугу.

Loading...