Віряни показали, що їх неможливо зламати, – протоієрей Віктор Земляний

Протоієрей Віктор Земляний Скріншот із відео

Віруючі люди не пішли у розкол, наголосив священнослужитель

Релігійні люди зазвичай є аполітичними, вони хочуть молитися, трудитися на благо своєї церкви та держави, проте зараз українці опинилися у такій ситуації, коли змушені відстоювати свою церкву і свої права.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив протоієрей Віктор Земляний.

Протоієрей пояснив, чому зараз українці у центрі столиці вийшли на протест проти Патріарха Варфоломея.

"На сьогодні Українська православна церква потерпає від утисків уже протягом багатьох років, але саме зараз цей розкол перейшов у таку фазу, яка несе загрозу розділення взагалі нашої держави, нашого суспільства", – зазначив Віктор Земляний.

Протоієрей зауважив, що релігійні люди зазвичай є аполітичними, вони хочуть молитися, трудитися на благо своєї церкви, на благо своєї держави, проте зараз українці опинилися у такій ситуації, коли змушені відстоювати свою церкву і свої права.

"А сьогодні церковних людей втягують у таку ситуацію, коли людина змушена відстоювати свою церкву, свої права, і ті речі, які сьогодні звучать з вуст Вселенського патріарха, для нас особисто як православних людей – це біль, тому що це один із ієрархів нашої Вселенської церкви, він себе називає Вселенським патріархом, але він для нас теж якоюсь мірою був завжди взірцем. Він завжди називав те, що відбувалося в Україні, правдиво, що це розкол, що всі ті розкольницькі угруповання, які є, вони є неканонічними, а сьогодні виходить, що він зрадив сам себе, зрадив у собі Христа, і він хоче далі продовжувати розділяти наш український народ", – наголосив Віктор Земляний.

Новини за темою: Молчанов: Варфоломій, окрилений результатами виборів у США, трішечки забув про християнство і про Христа

Протоієрей резюмував, що протягом багатьох років віряни показали, що їх неможливо зламати.

"Тому що і наче храми захоплювали, і цей Томос ще більше поглибив цей розкол, така якась державна агресія була проти віруючих людей. А що сталося? Люди віруючі не пішли у розкол", – наголосив Віктор Земляний.

Нагадаємо, українці зібралися на Софійській площі в Києві з протестом проти патріарха Варфоломія. Люди обурені листом Стамбульського ієрарха, де він назвав предстоятеля УПЦ МП Митрополита Онуфрія просто жителем Києва, а не лідером церкви.

Loading...