Віктор Медведчук: Замість того щоб вести переговори про закупівлю в Росії готової вакцини від коронавірусу, влада витрачає гроші на дороги

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

Замість того щоб вести переговори про закупівлю в Росії готової вакцини від коронавірусу, влада витрачає гроші на дороги. Про це йдеться в заяві голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука, яку розміщено на сайті політсили.

Наводимо її текст дослівно:

Бюджетний запит Міністерства охорони здоров'я України передбачав виділення 15,08 млрд грн на закупівлю вакцини від COVID-19 у 2021 році. Міністерство нібито веде переговори з 8 компаніями-виробниками про закупівлю вакцини від коронавірусу після завершення випробувань. 

Про це в ході брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Він зазначив, що, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, на завершальній стадії клінічних випробувань знаходяться вакцини 8 компаній. "З усіма ними ми ведемо переговори щодо укладення контракту", - прокоментував Степанов. Правда, до держбюджету на ці цілі заклали тільки 2,6 млрд – в 5,8 раза менше раніше передбаченого.

У західних кампаній, назви яких добре відомі українцям у зв'язку з рекламою гігієнічних засобів і косметики, вакцина від коронавірусу поки тільки в стадії розробки. Єдина країна, яка впоралася з цим завданням на даний момент, – це Російська Федерація, яка вже випустила і зареєструвала свою вакцину "Спутник V", розроблену Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені М. Ф. Гамалії, і почала вакцинацію населення спільно з Російським фондом прямих інвестицій. Росія вже отримала заявки з 50 країн СНД, Європи, Азії, Близького Сходу і Латинської Америки на більш ніж 1,2 млрд доз своєї вакцини на поточний і наступний рік. І саме з виробниками цієї вакцини треба вести переговори, якщо українська влада збирається рятувати громадян нашої країни, а не годувати грантоїдів, які здійснюють закупівлі лікарських препаратів за бюджетні кошти. І робити це треба негайно!

Однак замість реальних дій з вакцинування населення влада будує повітряні замки, веде переговори про закупівлі неіснуючої вакцини західних компаній і витрачає гроші з коронавірусного фонду на будівництво доріг.

У владі дійсно вважають, що будівництво доріг в період розпалу епідемії та при зростаючій кількості хворих – це настільки нагальне питання? Чи враховується те, що дорожнє будівництво – одна з найбільш корумпованих галузей економіки, і що кошти, що виділяються на неї, за експертними оцінками, на 30% і більше банально розкрадаються? І що нормальних доріг немає навіть у Києві та обласних центрах?

Може, все-таки зосередитися на покупці вакцини від COVID-19, яка вже розроблена і застосовується в Росії? Коли мова йде про захист і виживання українських громадян, вже не до політичних ігор. Інакше українська влада дограється до того, що по нових дорогах, якщо вони, звичайно, будуть побудовані, нікому буде їздити. Хоча, може бути, в цьому і полягає її головна місія?Loading...