Віктор Медведчук: Російська вакцина від коронавірусу вже надходить за кордон

Віктор Медведчук 112.UA

Перша партія російської вакцини проти коронавірусної інфекції "Супутник V" вже надходить за кордон. Про це йдеться в заяві голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука, яку розміщено на сайті політсили.

Наводимо її текст дослівно:

Лідери 20 найбільш економічно розвинених країн пообіцяли забезпечити справедливий розподіл вакцин, тестів і ліків від COVID-19 по всьому світу і зробити все необхідне для підтримки бідних держав, які намагаються відновитися після пандемії коронавірусу.

Зрозуміло, що Україна, як найбідніша в економічному і соціальному відношенні країна Європи, може претендувати на пільгове отримання такої потрібної вакцини. І можливості для цього є: президент РФ В. Путін сказав лідерам G20, що Росія готова надати вакцину проти коронавірусу "Супутник V" іншим країнам, які її потребують. Про це повідомляє Reuters.

Росія готова поставляти вакцину "Супутник V" в Україну, про що вже було офіційно заявлено. Але варто було міністру охорони здоров'я України М. Степанову боязко згадати про можливість покупки "Супутник V", як йому влаштували виволочку в посольстві США, після чого українська влада купувати російську вакцину відмовилася. Причому виволочку міністру влаштувала навіть не посол, а тимчасова повірена в справах США в Україні Крістіна Квін. Як там із зовнішнім управлінням?

Тим часом 5 листопада Угорщина заявила, що на грудень запланована поставка партії російської вакцини від COVID-19. Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на відеозаяву міністра закордонних справ країни Петера Сіярто. "Росія почне поставку невеликих доз вакцини в грудні, щоб завершити клінічні випробування, перевірити вакцину тут і завершити процес ліцензування. Вони сказали, що зможуть почати великомасштабні поставки з другого або третього тижня січня", ‒ зазначив глава зовнішньополітичного відомства Угорщини. А вже в другій половині листопада він заявив, що в країну надійшла перша партія російської вакцини проти коронавірусної інфекції "Супутник V".

Зацікавленість в отриманні російської вакцини до початку жовтня 2020 року виявили понад 40 країн Європи, Близького Сходу, а також Латинської Америки і Південно-Східної Азії, у багатьох з яких рівень життя і розвитку медицини набагато вищий, ніж в Україні. Благо не скрізь керувати охороною здоров'я довіряють сумнівному рентгенологу зі США, та ще й такому, який довгий час займав пост в.о. міністра охорони здоров'я на незаконних підставах.

Головний санітарний лікар В. Ляшко в Facebook заявив, що COVAX (Глобальний фонд доступу до вакцин проти COVID-19) підтвердив інформацію про виділення Україні вакцини від коронавірусної хвороби на безкоштовній основі для 20% населення. Але цього явно недостатньо для подолання епідемії, фахівці кажуть, що має бути 70% тих, у кого сформувався імунітет, в тому числі за рахунок вакцинації, часто дворазової.

Так що вакцину доведеться купувати. Причому російська вакцина виграє і в ціні, і в умовах зберігання – її можна зберігати тривалий час в морозилці звичайного холодильника, а не при наднизькій температурі до мінус 75-80 градусів, як того вимагає американсько-німецька вакцина, ціна якої набагато вища за російську.

Упевнений, що влада повинна використовувати всі можливості для боротьби з пандемією, адже мова йде не тільки про життя і здоров'я українських громадян, хоча вони і повинні стояти на першому місці. Та держава, яка першою подолає наслідки епідемії, має шанси отримати серйозний поштовх для свого розвитку і відновлення економіки. Але українська влада, що готова, як на західні кредити, підсадити Україну на голку поставок вакцини з одного джерела, цього не розуміє. Або їй заборонили це розуміти.