Віктор Медведчук допоміг мистецькій молоді Луганщини здійснити "Арт-візит" на Закарпаття

Арт-караван Дружби дітей-художників зі сходу завітав на Закарпаття

У пошуках вражень та натхнення. Нещодавно срібну землю відвідали школярі, вихованці художніх шкіл із Луганщини. Прийом у обласному центрі Закарпаття розпочався із видовищного флешмобу від студентів Інституту культури і мистецтв. Про це повідомляє "Перший.com.ua".

Далі ж відбулась презентація робіт, привезених зі сходу, – для господарів, а ті зі свого боку похизувались музейним арсеналом художніх творів. Обійшовши всі виразні пам'ятки Ужгорода, мистецька молодь Луганщини ділиться новими враженнями.

Директор Кремінської дитячої районної художньої школи Світлана Гарькавець, супроводжуючи мистецьку молодь, зробила наголос на тому, що для дітей подібні візити – хороша мотивація до подальших творінь.

В рамках 19-го арт-каравану переможці конкурсу "Україна очима дітей" вирушили до міста над Латорицею. За дивовижним збігом разом з візитом у Мукачево місто накрило пухнастим. Тут все розпочалося із екскурсії центром, де зосереджені найвиразніші пункти історії міста. Пам'ятки архітектури, настрій і темп міста надовго закарбуються у пам'яті гостей.

Після натхненних відвідин Мукачівського драматичного театру школярі навідались і в художню школу ім. Міхая Мункачі, де зустрілись зі своїми "мистецькими колегами". Діти разом створили колаж "Схід і Захід разом", на якому відтворили власні мрії, погляди та любов до рідної землі.

Знайомство із Мукачевом продовжилося візитом до замку Паланок – там могутні стіни та галерея подій тисячолітньої історії, відбиток настрою якої поїде на схід, аби стати спогадом, що надихає.

А от у Берегові гостям зі сходу вдалось відпочити. Розпочали день із активного зимового дозвілля – катання на ковзанах.

Після катання дітей запросили до бібліотеки для знайомства із історією Берегова. Учасникам заходу презентували відеоролики про місто, які перемогли у міському конкурсі.

Кульмінацією заходу стало знайомство із місцевим художником Анатолієм Сакалошем. Член Національної спілки майстрів народного мистецтва розповів дітям про свій творчий шлях та презентував власні живописні роботи.

Така арт-реабілітація підвищує пізнавальну активність дітей, концентрує увагу та сприяє розвитку творчого потенціалу.

Вже по приїзду додому юні і талановиті митці будуть відтворювати свій візит на Закарпаття, який влаштували за ініціативи та підтримки народного депутата України – Віктора Медведчука, у полотнах, які претендуватимуть на вічність у мистецтві.

Loading...