Що передбачає нове перемир’я на Донбасі: Міноборони опублікувало докладний список

Режим повного припинення вогню почав діяти від сьогодні, 27 липня

Фото з відкритих джерел

Міністерство оборони України опублікувало наказ про припинення вогню із переліком заборонених дій для військових з метою забезпечення перемир’я на Донбасі. Його оприлюднено на сайті відомства.

Зазначається, що виконання домовленностей Тристоронньої контактної групи передбачає введення додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню. Зокрема, заборони стосуватимуться:

  • наступальних та розвідувально-диверсійних дій;
  • використання будь-яких видів літальних апаратів сторін;
  • застосування вогню, включаючи снайперський;
  • розміщення важкого озброєння в населених пунктах та їх околицях.

Новими домовленностями також передбачається:

  • ефективне застосування дисциплінарних заходів за порушення режиму припинення вогню та повідомлення про них координатора ТКГ;
  • створення та задіяння координаційного механізму з реагування на порушення режиму припинення вогню.

Новини за темою: Серйозний крок для України: Зеленський вірить у припинення вогню на Донбасі з 27 липня

Важливо, що вогонь у відповідь у разі наступальних дій допускається тільки після наказу керівництва ЗСУ та керівництва НЗФ після невдалої спроби застосувати зазначений механізм. До наступальних дій у такому випадку відносяться спроби змінити розміщення військ з позицій, які склалися на момент прийняття домовленостей.

Нагадаємо, 22 липня на засіданні Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) у форматі відеоконференції була досягнута домовленість про режим повного і всеосяжного припинення вогню.

Новини за темою: ОБСЄ назвало умову порушення "режиму тиші" на Донбасі

Сьогодні, 27 липня, Командування Об'єднаних сил України підтвердило, що військові розпочали заходи з запровадження "режиму тиші" на Донбасі.

Loading...