Відновлення виробництва вакцин в Україні: Очільник МОЗ поділився планами

Глава МОЗ Максим Степанов Фото з відкритих джерел

За словами міністра, протягом 29 років в Україні було повністю знищено будь-яке виготовлення вакцин

Відновлення вакциновиробництва в Україні має дві складові: перше – це безпосередньо, де виробляти, і друге – це наукова складова. Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

На питання журналіста, чи закупівля іноземної вакцини ставить хрест на темі вітчизняної вакцини, міністр відповів, що це зовсім інші два напрямки роботи.

"Ні в якому разі. Це зовсім інші два напрямки роботи. Протягом 29 років у нас було повністю знищено будь-яке виготовлення вакцин на території України. Ми зараз ведемо мову не про вакцину від COVID, а мова про інші вакцини, якими ми користуємося, – і від захворювання на кір, і правець, і кашлюк, і дифтерія, і всі решта вакцини. І ми прийняли рішення, проговорили це з президентом країни, що ми повинні відновити цю вакцину.

Відновлення вакциновиробництва в країні має дві складові: перша – це безпосередньо, де виробляти, і тут є зацікавленість наших великих фармпідприємств; і друга – це наукова складова. І також ми тут відпрацювали з нашими науковими установами, щоб ми почали процес виготовлення, виробництва цих вакцин, починаючи із найбільш нескладних вакцин", - зазначив Степанов.

Новини за темою: МОЗ має намір розробити стратегію відновлення виробництва вакцин в Україні

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що в Україні є ряд лабораторій, які готові масово виробляти вакцину від коронавірусу, якщо будуть досягнуті домовленості про постачання. За його словами, зараз Міністерство охорони здоров'я веде переговори з країнами, які є розробниками вакцини, для її поставки в Україну.

Пізніше Володимир Зеленський заявив про готовність України до міжнародної співпраці з виробництва вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19.

Loading...