Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Відмова від вакцинації: Ляшко розповів, як діяти батькам, які не хочуть робити щеплення дитині

Віктор Ляшко Фото з відкритих джерел

Також він уточнив про розширення переліку обов'язкових щеплень

Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко заявив, що в законопроєкт № 4142 "Про систему громадського здоров'я" додано кілька нових пунктів, що стосуються процесу вакцинації населення, зокрема відмови від вакцинації та переліку інфекційних хвороб, які вимагають обов'язкових щеплень. Про це він розповів під час брифінгу. 

"Найперше, до 10 інфекційних хвороб, які вже визначені, додається новий антиген – пневмококова інфекція. Тобто їх вже буде 11... Також врегульовується на законодавчому рівні питання презумпції згоди на проведення профілактичних щеплень. Тепер, в разі прийняття цього законопроєкту, потрібно буде написати заяву, якщо ви відмовляєтесь вакцинувати свою дитину", – пояснив заступник міністра.

Також Ляшко зауважив, що в такому випадку відповідальність за відмову від вакцинації буде покладена тільки на батьків, тому вони повинні ознайомитися зі всіма ризиками. Він додав, що деякі норми щодо вакцинації, які зараз критикують антивакцинатори, уже діють на території країни і не були внесені в законопроєкт як щось нове.

Новини за темою: Уперше за довгий час в Україні виявили різке зменшення захворюваності на COVID-19

Зокрема, говорять про те, що законопроєкт "Про систему громадського здоров'я" впроваджує таку річ, як обов'язкова вакцинація.

"Хочу наголосити, що обов'язкова вакцинація в Україні врегульована з часів незалежності нашої держави. Законом "Про захист населення від інфекційних хвороб" та "Про захист санітарного та епідеміологічного благополуччя населення" чітко передбачено, що в Україні є обов'язковою вакцинація проти 10 інфекційних хвороб", – пояснив санітарний лікар.

Як зазначив Ляшко, зазнає критики також норма про те, що без щеплень, які передбачені національним календарем, діти не будуть допускатися до садочків або шкіл.

Новини за темою: Ситуація залишається досить напруженою, за минулий тиждень на COVID-19 захворіли майже 97 тис. осіб, - Степанов

"Ця норма також давно врегульована у 12 статті "Про захист населення від інфекційних хвороб". Верховний суд України від 17 квітня 2019 року визнав, що вакцинація є обов'язковою в Україні, а невакцинованим дітям не можна відвідувати дитячі садочки", – пояснює санітарний лікар.

Щодо працівників, які повинні пройти обов'язкову профілактичну вакцинацію перед початком роботи, то Ляшко уточнив, що їхній перелік було затверджено ще у 2001 році. На його думку, саме вакцинація допоможе подолати коронавірусну хворобу.

"Саме завдяки щепленням нам вдалось ліквідувати віспу, трішки залишилось, щоб ліквідувати поліомієліт. І я впевнений, що завдяки щепленням нам вдасться ліквідувати COVID-19", – додав Ляшко.

Новини за темою: У Житомирі деякі лікарні "вписують" у статистику кисневі точки, які не відведені під лікування COVID-19, - Степанов

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що після того, як Україна отримає вакцину проти коронавірусу, вакцинуватися доведеться навіть тим, хто вже перехворів. 

Loading...