"Відіспимося в неділю, коли всіх людей врятуємо": Група "ДДТ" випустила кліп на пісню "Доктор Ліза"

Єлизавета Глинка Фото з відкритих джерел

Пісня написана до фільму "Доктор Ліза" про Єлизавету Глінку

Російська група "ДДТ" випустила кліп на пісню "Доктор Ліза" — Юрій Шевчук написав її спеціально до виходу фільму "Доктор Ліза" Оксани Карас, повідомляє "Медуза".

Як зазначається, у прокат фільм виходить сьогодні, 22 жовтня. У центрі сюжету — один день з життя Єлизавети Глінки, лікаря-реаніматолога і творця фонду "Справедлива допомога", фахівця з паліативної допомоги.

Крім Юрія Шевчука, в кліпі з'являються Чулпан Хаматова, яка зіграла роль Єлизавети Глінки в картині, Костянтин Хабенський і Андрій Бурковський.

Також у відео взяли участь волонтери та пацієнти Єлизавети Глінки. Режисер кліпу — Іван Соснін.

"Я хоч і не знав особисто Доктора Лізу, але завжди підтримував і захоплювався тим, що вона робить. Хлопці зняли дуже хороший фільм в її пам'ять і звернулися до мене з проханням написати пісню. Це непросте завдання, такі пісні писати складно — вони або народжуються відразу, або вже ніколи. Я радий, що в підсумку пісня з'явилася",  — заявив виконавець Юрій Шевчук. 

Провідний продюсер фільму "Доктор Ліза" Олександр Бондарєв сказав:" У мене був дуже близький друг — Ліза. І цей фільм для мене набагато більше, ніж просто фільм. Мені було дуже важливо, щоб пісню до виходу картини написав саме Юрій Юліанович Шевчук — мій кумир з дитинства, людина, чиї принципи для мене і багатьох людей є орієнтирами, чиї вчинки й творчість чисті, попри наш доволі лукавий час".

Своєю чергою, режисер кліпу Іван Соснін зазначив, що важливо було знайти мінімалістичне рішення.

"Ми працювали з дуже сильним матеріалом, важливо було знайти мінімалістичне рішення, яке б не відволікало глядачів від такої особистої композиції. Тому ми вирішили проєктувати кадри хроніки на героїв, які так чи інакше пов'язані з Єлизаветою Глінкою. Адже "Доктор Ліза" — це набагато більше, ніж одна людина. "Доктор Ліза" — це люди, яким вона допомагала. Це люди, які продовжують її справу.

На зйомках ми познайомилися з величезною кількістю цікавих людей, почули багато зворушливих історій. Радий, що вдалося взяти участь у такому душевному проєкті", — підкреслив він. 

Довідка:

Єлизавета Петрівна Глінка (широко відома як Доктор Ліза) - російський громадський діяч і правозахисник. Філантроп, за освітою лікар-реаніматолог.

Брала участь у роботі Першого Московського хоспісу, потім разом з чоловіком на два роки переїхала на Україну. У 1999 році в Києві заснувала хоспіс при онкологічній лікарні Києва. Член правління Фонду допомоги хоспісам "Віра". Засновник і президент американського фонду VALE Hospice International.

З початком збройного конфлікту на сході України надавала допомогу людям, які проживають на територіях так званих "ДНР" і "ЛНР". У жовтні 2014 року звинуватила Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) у відмові надати гарантії на вантаж ліків під приводом "нам не подобається політика вашого президента".

Разом із загальноросійським Народним фронтом виступила організатором ходи та мітингу "Ми єдині" в центрі Москви 4 листопада 2014 року, в якому взяла участь низка парламентських і непарламентських партій Росії. За словами Глінки, "Мета акції — продемонструвати, що ми за єдність і мир, що треба вміти домовлятися, а якщо в суспільстві не вміють один одного слухати, то трапляються такі трагедії, як на Донбасі, нагадування про єдність російського народу, про необхідність його об'єднання. Зараз навколо Росії складається дуже непроста ситуація".

У 2015 і 2016 роках відвідувала в слідчому ізоляторі громадянку України Надію Савченко, над якою проходив судовий процес в Ростові-на-Дону.

Починаючи з 2015 року, під час війни в Сирії Єлизавета Глінка неодноразово відвідувала територію країни з гуманітарними місіями — займалася доставкою і розподілом ліків, організацією надання медичної допомоги цивільному населенню Сирії.

25 грудня 2016 року Доктор Ліза загинула в авіакатастрофі під Сочі. Вона супроводжувала в Сирію партію ліків для університетського госпіталю Тішрін в Латакії.

Упізнана по ДНК-експертизі в січні 2017 року.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що кілька пісень ексучасника гурту "ДДТ" Куравльова визнали екстремістськими.Loading...