Відеофіксація порушень ПДР: Олена Лукаш назвала, що стане каменем спотикання

Олена Лукаш Скріншот відео

Юристка заявила, що цю норму будуть оскаржувати у судах

До відеофіксації порушень правил дорожнього руху в Україні підійшли дещо неправильно, є норми, які стануть каменем спотикання, і які будуть оскаржувати.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявила юристка Олена Лукаш.

Юристка наголосила, що підтримує будь-які ініціативи щодо посилення контролю за безпекою дорожнього руху, оскільки торік на дорогах України загинуло понад 3500 осіб. За тиждень у ДТП гинуть від 38 до 50 українців, а це колосальні цифри, констатувала Олена Лукаш.

На її думку, до відеофіксації порушень правил дорожнього руху в Україні (нагадаємо, відеофіксація почала працювати відсьогодні, 1 червня) підійшли дещо неправильно. Юристка пояснила, якими можуть бути підводні камені.

"Питання в тому, що потрібно визначитися, хто повинен відповідати. Українська Конституція говорить про що: у нас встановлений принцип індивідуальної юридичної відповідальності – я перевищила, я повинна відповідати. А якщо я їхала у вашій машині, відповідати будете ви. А ви якщо "євробляхар", до вас прийде цей протокол.  "Євробляхарі" будуть так відповідати: якщо машина записана на іноземця, то на кордон прикордонникам дадуть дані, що він повинен сплатити штраф. Якщо ж ця "бляха" якимось чином належить українському власнику, платити буде він, незалежно від того, хто сидів за кермом. І ось це "незалежно, хто вчинив злочин", і стане основним каменем спотикання. Люди підуть до судів. Я впевнена в тому, що ця норма буде оскаржена", – зазначила Олена Лукаш.

Новини за темою: Відеофіксація порушень ПДР: Все, що потрібно знати водіям про нововведення

Нагадаємо, система автоматичної фото- і відеофіксації порушень правил дорожнього руху почала працювати в Україні з 1 червня.

Додамо, заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко повідомив, що у Києві за перевищення швидкості на автошляхах штрафувати будуть тих, хто їхатиме зі швидкістю понад 100 км/год. У зимовий час це буде більше 70 км/год.

Loading...