Відбувається експеримент з перекроювання релігійної карти світу, – Молчанов

Юрій Молчанов Скріншот ZIK

Це питання політики, переконаний журналіст

Сьогодні відбувається експеримент з перекроювання релігійної карти світу, проте українського інтересу у цьому немає.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK заявив журналіст Юрій Молчанов.

Гість студії, коментуючи інформацію про те, що в Україні проведуть дослідження ефективних шляхів приєднання Української греко-католицької церкви та Русинської греко-католицької церкви до Православної церкви України, зауважив, що таке об’єднання є безпрецедентним. З його слів, це може відбутися лише у двох випадках. Перший, коли ПЦУ вливається в УГКЦ і підпорядкується Папі Римському, а другий – коли греко-католики вливаються у ПЦУ і підпорядкуються Вселенському патріарху.

Новини за темою: Патріарх Філарет назвав три ключові залежності, які є у томосі для ПЦУ

Журналіст нагадав, що спроби об’єднати українські конфесії та створити дещо нове були вже давно. Юрій Молчанов продовжив, що за президентства Петра Порошенка цю тему знову порушили міжнародні, і насамперед – американські партнери України, і тоді цей проєкт "рвонув".

"Відбувається експеримент з перекроювання релігійної карти світу. Нашого інтересу, українського, в даному дослідженні теж немає, тому що до об'єднання православної конфесії це не приведе, це політика", – вважає Юрій Молчанов.

Як повідомляли, в Україні проведуть дослідження ефективних шляхів приєднання Української греко-католицької церкви та Русинської греко-католицької церкви до Православної церкви України. Про це повідомляє Інститут зовнішньополітичних досліджень.

В Інституті заявили, що отримали грант на дослідження в розмірі 145 тис. євро. Грант виділений у рамках співпраці з Всеукраїнською радою церков і при підтримці Вселенського патріархату, за рахунок грошей Європейського Союзу для програми міжнародної платформи Global Exchange on Religion in Society.

Loading...