Від учителів не мають права вимагати документ про підвищення кваліфікації на 150 годин, – Держслужба якості освіти

Фото з відкритих джерел

Підтверджувати 150 годин обсягу підвищення кваліфікації вчителі будуть зобов'язані в 2022 році

У 2020 році від учителів не мають права вимагати документ про підтвердження конкретного обсягу підвищення кваліфікації. Про це повідомив народний депутат Роман Грищук із посиланням на роз'яснення Державної служби якості освіти України у Фейсбук.

Зазначається, що закон "Про повну загальну середню освіту" зобов'язує вчителів проходити підвищення кваліфікації не менше, ніж 150 годин за 5 років. При цьому від деяких учителів вже вимагають ці 150 годин.

Проте рішення про зобов'язання учителів проходити 150 годин підвищення кваліфікації було прийняте 28 вересня 2017 року. Відповідно, вимагати від учителів цей об'єм можна з 28 вересня 2022 року. "Будь-яка вимога у 2020 році щодо надання документів, які підтверджують підвищення кваліфікації у обсязі не менше ніж 150 годин є безпідставною", – йдеться в повідомленні.

Новини за темою: В Одесі вчителька накричала на дитину через українську мову на уроці. Її звільнили

Нагадаємо, нещодавно Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні скасував підвищення зарплат вчителям у 2021 році. В уряді у пояснювальній записці таке рішення пояснили "відсутністю неінфляційних джерел фінансування".

Loading...