Ветерани АТО розповіли, як змогли через бізнес повернутися до мирного життя

aspi.news

24 серпня, в День Незалежності України-2020, близько десяти тисяч захисників України пройшли маршем від парку Тараса Шевченка через Бессарабську площу до Європейської. Тисячі українців вітали колони ветеранів АТО та ООС. 

Напередодні, 23 серпня, президент України Володимир Зеленський виступив на ІІІ Міжнародному волонтерському та ветеранському форумі "Там, де ми – там Україна" і окремо підкреслив, що українська держава повинна надати максимальну підтримку бізнесу, яким займаються ветерани: "Зараз у Верховній Раді є проєкт закону Про державні гарантії за кредитами для малого та середнього бізнесу. Нам слід подумати, щоб врахувати ветеранський бізнес, як окрему категорію, в тому числі і в оподаткуванні. Робочі місця для ветеранів, в тому числі і для самозайнятих – ось наш пріоритет, ветеранських бізнесів в Україні потрібно якомога більше, це і вирішення соціальної проблеми реабілітації учасників бойових дій. Найближчим часом я підпишу Указ про розвиток системи фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів та членів їх сімей. Така робота повинна проводитися систематично, без політичного контексту".

Кореспондент ASPI news попросили прокоментувати слова президента та поділитися власним досвідом у "ветеранському бізнесі" учасників святкового маршу – бійців з ГО "ВСЕУКРАЇНСЬКА СПІЛКА ІНВАЛІДІВ ТА ВЕТЕРАНІВ АТО" Олега Афанасьєва та Михайла Сліпченка.

"Ми, громадська організація "Всеукраїнський рух інвалідів та ветеранів АТО", займаємося трудовою реабілітацією бійців, які повертаються із зони бойових дій. Ми працюємо, заробляємо якісь гроші. На нашому підприємстві "СВ ТРЕЙД ОЙЛ" ми сушимо зерно і знаходимося в колективі "своїх", теж ветеранів.

На початку нашої діяльності головною проблемою були Державна податкова служба під керівництвом Сергія Верланова та Державна фіскальна служба. Нам постійно встромляли "палиці в колеса", ми проводили якісь акції, мітинги санкціоновані, намагалися витягнути на діалог керівників служб, щоб пояснити, що ми працюємо чесно. Але, на щастя, зараз все змінилося. Хочу сказати величезне спасибі всьому керівництву податкової служби на чолі з Олексієм Любченком і, відповідно, всьому керівництву податкової міліції на чолі з Сергієм Солодченком. Зараз податкова стала дійсно працювати як сервісний центр – вони надають допомогу, пояснюють, де не зрозуміло, а податкова міліція не тільки не заважає, а й сприяє розвитку малого та середнього бізнесу", – розповів кавалер ордена Б.Хмельницького III ступеня Олег Афанасьєв.

aspi.news

"Ми, "Всеукраїнський рух інвалідів та ветеранів АТО", вітаємо українців з найбільшим сьогоднішнім святом – днем нашої Незалежності. Варто відзначити, що вона скроплена кров'ю і життям українських патріотів, які, не вагаючись, віддавали своє життя і здоров'я за нашу країну. Наш рух складається з бійців добровольчих батальйонів – "Айдар", "Азов", "Правий сектор", "ОУН", і ми закликаємо українців більш згуртовано і патріотично відстоювати наші спільні національні інтереси на Сході України і в тилу. Ми сьогодні займаємося допомогою нашим бійцям з юридичними консультаціями та психологічною реабілітацією, що дуже важливо для нас.

Сьогодні нам в реабілітації допомагає одне СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО - у нього були певні проблеми через колишнього керівництва Державної податкової служби, яке всіляко унеможливлювало його діяльність. На даний момент, після того, як змінився керівний склад податкової, підприємство відновило свою плідну роботу. Мені хочеться звернутися до меценатів - давайте підтримувати ветеранський добровольчий рух, тому що це основа розвитку нашої великої української нації", – розповів Михайло Сліпченко, позивний "історик".Loading...