Вчить критично мислити. У МОН заступилися за підручник, де рак пропонували лікувати содою

Фото з відкритих джерел

Представник міністерства зауважив, що інформацію в підручнику подали не як основну, а як допоміжну з позначкою "Увага!"

Міністерство освіти і науки України вважає, що інформація у підручнику за 9 клас з хімії, де харчова сода нібито лікує рак, сприяє розвитку критичного мислення в учнів, тому наразі немає підстав для скасування з підручника грифу "рекомендовано Міністерством". Про це пише "Громадське".

У міністерстві розповіли, що школярі повинні сформувати за час навчання компетентності, а для цього потрібне залучення різних навчальних ресурсів, що дозволить "критично оцінювати інформацію, отриману з різних джерел, зокрема й хімічну".

У МОН погодились, що сода не може запобігти онкологічним захворюванням, проте "у поєднанні з хімієтерапією може сповільнити його розвиток і запобігти розростанню в інші частини тіла". Вони посилаються на Нобелівського лауреата у галузі фізіології та медицини Отто Варбурга, який на початку ХХ століття довів, що однією з причин виникнення раку є "порушення засвоєння клітинами кисню через те саме закислення організму". У зв’язку з цим звичайна сода може зменшити вплив негативних факторів і відновити кислотно-лужний баланс, що "не дає розвиватися бактеріям, вірусам, грибкам і раковим клітинам".

Водночас представник міністерства зауважив, що інформацію в підручнику подали не як основну, а як допоміжну з позначкою "Увага!" та із застереженням порадитися з лікарем.

Що ж стосується посилання на сайт Всеукраїнської асоціації пенсіонерів, то у МОН сказали, що авторка посилалася на американське джерело, але "через недогляд" не вказала його.

Новини за темою: В українському підручнику для початкових класів написали, що Київ був заснований у 19 столітті

Нагадаємо, нещодавно у шкільному підручнику з хімії за 9 клас помітили інформацію про те, що сода має профілактичні та лікувальні властивості при онкологічних захворюваннях.

Loading...