live

Вчені знайшли в бурштині фрагмент крила птаха, якому майже 100 млн років

Ілюстроване фото Global Times

Крило віднесли до групи птахів, які мали зуби

Міжнародна група палеонтологів в М'янмі (Бірмі) виявила в бурштині фрагмент крила древньої птиці Крейдяного періоду, передає Clobal Times.

Згідно з повідомленням, керівник групи, палеонтолог з Пекіну Сін Лід зазначив, що скам'янілий фрагмент птиці, яка жила близько 99 млн років тому, було знайдено в долині Хуконг, розташованої в північному штаті М'янми. У 2012 році пекінський колекціонер придбав камінь і незабаром передав Сіну та дослідній групі.

"Довжина фрагмента, що зберігся в бурштині, - 5,3 см, вага 79,5 грама, деякі кістки правого крила були збережені. Ґрунтуючись на характеристиках кісток, команда зарахувала птицю до групи енантиорнітів (ця група мала зуби), яка населяла землю в Крейдяний період", - розповів пекінський палеонтолог.

Крім того, довжина найдовшого пера становить близько 37 міліметрів, що означає, що птах міг бути розміром близько 10 см. 

Вчений додав, що шкіра та пір'я крила були збережені, і це допоможе вченим відновити колір і візерунок крила.

Наголошується, що птах має в основному темно-коричневі пір'я, більш світлі смуги та плями, що відрізняє його від інших екземплярів, знайдених в тій же області.

Раніше повідомлялося, що в Пекіні вчені зі Столичного педагогічного університету, в глибині бурштину, якому близько 100 млн років, виявили пір'я стародавнього ящера, на яких застигли і його паразити. Їх розміри не перевищували 0,23 ммLoading...
Loading...
Loading...