Вчені знайшли скам'янілу шкіру вимерлого пінгвіна, що жив 43 мільйони років тому

Урядовий кур'єр

Пінгвін жив на острові в Антарктиді

Аргентинським вченим вдалося виявити скам'янілу шкіру та рештки крила пінгвіна, який жив на острові Сеймур в Антарктиці 43 мільйони років тому. Про це повідомляє "Урядовий кур’єр".

Зазначається, що викопні рештки фактично були виявлені ще в 2014 році під час дослідницької місії, але детальні результати дослідження стали відомі тільки зараз.

Знайдена скам'янілість була відправлена в музей Ла-Плати, де її вивчала палеонтолог Кароліна Акоста Хоспіталеч.

В ході дослідження було встановлено, що скам'яніла шкіра належить Palaeeudyptes gunnari, одному з багатьох вимерлих видів пінгвінів, які жили в Антарктиді в період еоцену, який тривав від 56 до 34 мільйонів років тому. У той час Антарктида була вкрита лісом і мала різноманітну фауну. До речі, саме на острові Сеймур у 2008 році було виявлено і єдиний відомий нині науці скелет Palaeeudyptes gunnari. Пристосованість оперення давніх пінгвінів до екстремальних холодів, ймовірно, відіграла головну роль у їхньому виживанні як виду в епоху еоцену та їхніх нащадків у холодних морях південної півкулі. 

Цього разу було знайдено повністю все крило. Вчені змогли вивчити сполучну тканину, фолікули пір'я і малюнок, залишений пір'ям на шкірі. Це єдине крило Palaeeudyptes gunnari, яке будь-коли було знайдене, і перша вціліла шкура вимерлого пінгвіна, який пережив масове вимирання крейдяного періоду і став сучасним птахом, чия шкіра збереглася до наших днів.

"Скам'янілість шкіри цього крила унікальна, тому що це - перший у світі збережений приклад пінгвіна зі шкірою. Шкіра була збережена у вигляді скам'янілості на обох поверхнях його крила, огортаючи кістки, які залишалися зчленованими в своєму первісному положенні", – сказала Хоспіталеч.

Завдяки такому чіткому збереженню вченим вдалося проаналізувати сполучну тканину крила, а також морфологію і щільність шкірних фолікулів, з яких виростає пір'я. Це дало змогу встановити, що в порівнянні з більш великими видами сучасних пінгвінів, такими як імператорські пінгвіни, Palaeeudyptes gunnari мали менш щільне оперення, яке не допомогло б ізолювати від холоду.

Раніше повідомлялося, що китайські палеонтологи виявили у бурштині, який привезли з північної частини М'янми, залишки найменшого динозавра, що змагається з розміром найменшої птиці - колібрі. 

 

Loading...