Вчені змоделювали подорож у минуле і не виявили "ефекту метелика"

Ілюстроване фото Вікіпедія

Інформацію навмисно пошкоджували, а коли її повторно зашифровували виявлялось, що інформація уціліла

Американські фізики за допомогою квантового комп'ютера провели експеримент, схожий на подорож у часі. Комп'ютер може імітувати процес еволюції у зворотному напрямку, тож вчені зашифрували інформацію, а пристрій мав її розшифрувати, тобто показати, якою інформація була у минулому. Про це повідомляє Science Alert.

Згідно з повідомленням, інформацію пошкоджували, а коли її повторно зашифровували виявлялось, що інформація не пошкоджена. Через це фізики вважають, що у квантовому світі не існує "ефекту метелика".

Це таке припущення про те, що якщо у минулому змінити навіть одну незначну деталь, то зміниться і майбутнє. Квантовий підхід до подорожей у часі передбачає створення мультивсесвіту — у разі, якщо минуле зміниться, у майбутньому буде декілька можливих варіантів розвитку подій.

Новини за темою: Астрофізикам вдалося уточнити вік Всесвіту

"Результати експерименту стосуються саме квантової фізики. Так, квантовий світ вивчає мікросвіт, зокрема квантова механіка описує поведінку таких елементарних частинок як електрони і фотони. Класична фізика ж описує природу на макроскопічному рівні. Тобто класична фізика за допомогою фізичних законів пояснює, як працює природа", - зазначили науковці.

Довідка:

"Ефект метелика" - термін в природничих науках, що позначає властивість деяких хаотичних систем, а саме те, що незначний вплив на систему може мати великі і непередбачувані наслідки, в тому числі і абсолютно в іншому місці.

Новини за темою: Фізик про подорожі у часі: Математично – це можливо, створюємо робочу модель

Раніше повідомлялося, що вчені розкрили таємницю "втраченої" матерії Всесвіту. Детальніше про це читайте тут.Loading...