Вчені виділили шість основних форм COVID-19: Як їх розпізнати

Фото з відкритих джерел

Визначення категорії, до якої категорії відноситься пацієнт, дозволить уникнути розвитку важких ускладнень

Британські вчені з Королівського коледжу Лондона виділили шість форм коронавірусної хвороби COVID-19, які відрізняються симптомами та перебігом. Про це повідомляє Sky News

Так, перша і друга форми супроводжуються симптомами, як в грипу. У інфікованих найчастіше спостерігається підвищена температура, однак в окремих випадках її може не бути. Такі пацієнти не потребують госпіталізації та респіраторної підтримки. 

Під час третьої форми у хворих з'являється діарея, зникає апетит. Хворі скаржаться на підвищену температуру тіла, однак кашель на цій стадії відсутній. Респіраторну підтримку потребують 1,5-4,4 відсотків пацієнтів.

З настанням четвертої форми з'являється відчуття втоми, респіраторна підтримка необхідна 8,6 відсоткам пацієнтів.

П'ята форма характеризується болем у м'язах і сплутаністю свідомості. Крім цього, залишаються основні симптоми коронавірусу. Респіраторної підтримки потребують 9,9 відсотків пацієнтів.

Остання шоста форма супроводжується втратою апетиту, діареєю, болем в області живота, утрудненим диханням, болем у грудях і м'язах, сплутаністю свідомості, втомою. Приблизно половина таких пацієнтів потребують госпіталізації, респіраторна підтримка необхідна 19,8 відсоткам. 

Новини за темою: МОЗ фіксує збільшення кількості випадків безсимптомного перебігу СOVID-19

За словами науковців, якщо в перші п'ять днів хвороби зуміти визначити, до якої категорії відноситься пацієнт, то можна діяти на випередження і не допустити розвитку важких ускладнень.

До слова, для дослідження вчені зібрали інформацію про симптоми коронавірусу, які виникли у 1600 пацієнтів у Великобританії і США.

Новини за темою: Медики повідомили про невідомі раніше симптоми COVID-19

Нагадаємо, раніше іспанські лікарі виявили ще один можливий симптом коронавірусної хвороби COVID-19 – так звані "коронавірусні пальці". Найчастіше цей симптом помічали у дітей і підлітків.

 Loading...