Вакцина від COVID-19 знадобиться навіть тим, хто вже перехворів, - Степанов

Максим Степанов МОЗ

За словами міністра, через пів року у людини, яка перехворіла COVID-19, можуть пропадати антитіла

Після того як Україна отримає вакцину проти коронавірусу, вакцинуватися доведеться навіть тим, хто вже перехворів. При цьому поставки вакцини відбудуться не раніше 2021 року. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі "Україна 24".

За його словами, вакцина створює антитіла, а вже через пів року у людини, яка перехворіла COVID-19, такі антитіла можуть пропадати.

"Якщо у людини вже через пів року пропадають ці антитіла, то він точно так само знаходиться під загрозою і його необхідно вакцинувати", - сказав Степанов.

Глава МОЗ додав, що поставки вакцини в Україну будуть здійснюватися в рамках програми COVAX.

"До 7 грудня ми повинні з ними усіма підписати всі технічні документи для отримання вакцини з цього механізму, це 8 мільйонів доз. Крім того, є переговори з іншими компаніями, вони йдуть щодня. Кожен день я проводжу наради, і є відповідна динаміка руху з іншими компаніями, у яких ми збираємося купувати вакцину. Є різні строки поставки, все це буде у 2021 році", - розповів міністр.

Новини за темою: Лікарів потрібно буде вакцинувати кожні 3 місяці, оскільки імунітет до COVID-19 буде зникати, – Пушкарьова

Нагадаємо, днями президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна розраховує отримати понад 8 млн доз майбутньої вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19.

До слова, за минулу добу в Україні зафіксували новий антирекорд щодо коронавірусу - 15 331 новий випадок зараження.

Loading...