В Європі зафіксували новий вид коронавірусу, який швидко поширюється

Фото з відкритих джерел

Новий вид вірусу мутував серед іспанських сільськогосподарських робітників

Вчені почали фіксувати у європейських країнах новий вид коронавірусу, який отримав назву 20A.EU1. Про це пише FT з посиланням на дослідження вчених зі Швейцарії та Іспанії.

Науковці з’ясували, що новий вид вірусу мутував серед іспанських сільськогосподарських робітників та почав активно поширюватись з літа 2020 року по більшій частині Західної Європи.

На думку вчених, значну роль у його поширенні зіграли люди, які поверталися з відпусток в Іспанії. За словами генетика Базельського університету та автора статті Емми Ходкрофт, швидке поширення 20A.EU1 показує невдалість карантинних обмежень.

Вона вважає, що новий штам вірусу не схожий на жодну відому версію Sars-Cov-2, зазначивши, що з цього виду мутував ще один штам коронавірусу D614G. Дослідники впевнені, що він зробив вірус більш заразним.

Ще одна вчена, Таня Штадлер з Вищої технічної школи Цюриха стверджує, що отримані за останній час зразки вірусу з усієї Європи базуються саме на цьому варіанті коронавірусу.

Новини за темою: У ВООЗ заявили про зниження темпів поширення коронавірусу

Нагадаємо, раніше прессекретарка Всесвітньої організації охорони здоров'я Маргарет Гарріс заявила, що у деяких країнах Європи протягом останнього тижня зросла добова кількість летальних випадків серед пацієнтів з COVID-19.Loading...