Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

В Єрусалимі 9-річний школяр випадково знайшов золоту прикрасу віком близько трьох тисяч років

Артефакт зберігся так добре, що спочатку його прийняли за сучасний виріб

Золота прикраса, яка була знайдена на Храмовій горі TEMPLE MOUNT SIFTING PROJECT

Під час відсіву землі з Храмової гори в Єрусалимі 9-річний хлопчик виявив намистину з золотих гранул часів Першого храму. Артефакт зберігся настільки добре, що спочатку його прийняли за сучасний виріб, розповіли ізраїльські археологи The Jerusalem Post.

Згідно з повідомленням, юний Біньямін Мілт в рамках проєкту "Просіювання на Храмовій горі" виявив чудово збережений маленький циліндр в формі квітки з чотирьох крихітних золотих кульок, не підозрюючи, що цей артефакт, ймовірно, був викуваний близько 3 тис. років тому.

Коли хлопчик приніс прикрасу археологу, той спочатку описав її як "непізнаний сучасний об'єкт", навіть не записавши контактну інформацію хлопчика.

Однак під час сортування артефактів на задньому дворі доктора Габріеля Баркая вчений зрозумів, що намистина разюче схожа на кілька подібних предметів, які були знайдені під час розкопок похоронних систем періоду Першого храму в Катеф Хіном.

Золота прикраса, яка була знайдена на Храмовій горі TEMPLE MOUNT SIFTING PROJECT

Новини за темою: Італійські археологи знайшли рештки двох людей, які загинули від виверження вулкану в Помпеях

"Хоча ці намистини були зроблені зі срібла, вони були ідентичні золотим намистинам як за формою, так і за методом виготовлення (так звана грануляція). Подібні намистини були знайдені в декількох інших місцях по всьому Ізраїлю та датовані різними періодами, при цьому переважна більшість датується залізним століттям (12−6 століття до нашої ери)", - зазначили вчені.

Наразі ще не зрозуміло, якій саме меті слугувала намистина, хоча початкові висновки вказують на те, що вона могла бути частиною прикраси, яку носила важлива персона, що відвідала Храм, або священник. Більш детальна інформація про виріб буде опублікована після обробки всіх артефактів.

Довідка:

Проєкт "Просіювання на Храмовій горі" був заснований у відповідь на незаконні ремонтні роботи, які були проведені в 1999 році північним відділенням Ісламського руху, коли понад 9 тис. тонн бруду та ґрунту, змішаних з безцінними археологічними артефактами, скинули в Кедронську долину.

Археологи доктор Габріель Баркай і Захі Двіра почали просіювати їх в 2004 році, і їм із тисячами помічників вдалося знайти безліч безцінних артефактів.

Новини за темою: Археологи виявили на узбережжі Чорного моря руїни стародавнього монастиря

Нагадаємо, британський археолог Кен Дарк із Університету Редінга стверджує, що розкопав місце, що було свого часу домом, у якому провів своє дитинство Ісус Христос. Професор зробив цей висновок після 14-річних розкопок залишків житла І століття нашої ери під монастирем сестер у Назареті. Дослідник стверджує, що будинок, який він розкопав і дослідив, скоріше за все, збудував батько Ісуса – Йосип.

Loading...