Уряд хоче підвищити штрафи за забруднення водойм та територій навколо них

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль

Фото з відкритих джерел

Глава Кабміну Денис Шмигаль заявив, що ця проблема гостро відчувається в усій країні

Кабінет міністрів ініціював зміни в українському законодавстві, які передбачають збільшення штрафів за забруднення та засмічення водойм, а також їхніх прибережних захисних смуг. Про це йшлося під час наради з питань забруднення побутовими відходами річки Тиса та інших водних об'єктів, повідомляє пресслужба уряду. 

Так, прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що за останні 30 років в Україні не було створено жодних стратегій та концепції щодо утилізації твердих побутових відходів. У зв'язку з цим ця проблема гостро відчувається, особливо, у західних областях. 

"Проблема стосується всієї України, і ми повинні почати напрацьовувати кроки для вирішення цієї проблеми на рівні всієї держави, а західні області хай стануть для нас першим кроком. Потрібно зробити все, щоб побутові відходи зі стихійних звалищ не потрапляли у водні об'єкти", - зазначив глава уряду. 

Новини за темою: У Києві викрили факт забруднення навколишнього середовища небезпечними відходами з лікарень

Для вирішення цього питання Шмигаль наказав головам ОДА надати пропозиції, які дозволять швидко перемогти проблему стихійних звалищ.

Крім цього, за підсумками наради було затверджено комплекс заходів, виконання якого контролюватиме уряд. Зокрема, передбачається, що обласні і районні держадміністрації, органи місцевого самоврядування та відповідні органи виконавчої влади повинні виконати низку дій:

  • обстеження ділянок водних об'єктів і заплав, а також виявлення ділянок забруднення сміттям;
  • ліквідація несанкціонованих і стихійних звалищ та контроль за дотриманням обмежень для прибережних захисних смуг;
  • розроблення схем санітарної очистки населених пунктів та визначення відповідальних за надання послуг з вивезення побутових відходів;
  • фінансування з місцевих бюджетів заходів для збирання, вивезення та переробки побутових відходів.

Новини за темою: Високий рівень забруднення повітря може підвищити ризик смерті від COVID-19, - дослідження

Крім цього, місцева влада повинна забезпечити інформування населення щодо належного поводження з побутовими відходами.

Нагадаємо, нещодавно угорський президент Янош Адер надіслав Володимиру Зеленському офіційний лист, в якому той поскаржився на сміття, яке із Закарпаття зносить річкою Тиса на територію його країни. Loading...