У деяких лікарнях критичний брак кисню для пацієнтів з COVID-19, - експерт МОЗ

Експерт МОЗ Сергій Дубров Фото з відкритих джерел

Із 4,5 тисяч апаратів ШВЛ медики використовують приблизно 613

Медичні заклади України, які надають допомогу пацієнтам з коронавірусом COVID-19, недостатньо забезпечені киснем. Про це заявив президент Асоціації анестезіологів України, експерт Міністерства охорони здоров'я Сергій Дубров під час брифінгу 20 жовтня, повідомляє "Інтерфакс-Україна". 

"В Україні понад 4,6 тис. апаратів ШВЛ, із них для лікування пацієнтів використовують 13-15% (613 апаратів). Є деякі проблеми із забезпеченням киснем", - заявив Дубров. 

Як зазначається, у серпні цього року міністр охорони здоров'я Максим Степанов доручив медзакладам забезпечити 80 відсотків ліжкового фонду підведенням кисню. Однак, за словами експерта МОЗ, доручення виконала частина лікарень.

"Деякі медзаклади доручення виконали, але в деяких залишаються проблеми і критичний брак кисню для пацієнтів", - зазначив він.

Новини за темою: У миколаївських лікарнях скоро не вистачить місця для всіх хворих на коронавірус, – мер

Крім цього, Дубров наголосив, що у разі збільшення добового приросту хворих на СOVID-19 до 12 тисяч випадків, в Україні почнуться проблеми із кадровим ресурсом.  

"В Україні для надання допомоги пацієнтам із COVID-19 задіяні 2,714 тис. лікарів-анестезіологів (кожен третій лікар-анестезіолог в Україні) та понад 15 тис. лікарів інших спеціальностей. Кадровий ресурс не безмежний", - додав експерт МОЗ. 

Нагадаємо, минулого тижня у Міністерстві охорони здоров'я повідомляли, що в Україні зайняті майже 60 відсотків лікарняних ліжок, призначених для пацієнтів з підозрою на COVID-19 або з підтвердженим діагнозом. Найскладніша ситуація у Донецькій та Луганській областях. Loading...