В українському суспільстві немає запиту на правий націоналізм, - Марчевський

Артем Марчевський Фото из открытых источников

В українському суспільстві немає запиту на правий націоналізм. Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив керівник молодіжного крила "Опозиційної платформи - За життя" Артем Марчевський, під час обговорення рішення Апеляційного суду про скасування заборони символіки дивізії СС "Галичина".

"Дивізія СС "Галичина"- це підрозділ "Ваффен СС", яка визнана Нюрнберзьким трибуналом як злочинна організація. Виходить, зараз Апеляційний суд скасував не рішення окружного суду Києва, а рішення Нюрнберзького трибуналу. Це немислимо і абсурдно в сучасному світі, в сучасній європейській країні, в якій стався Бабин Яр, Львівські погроми. Це просто нонсенс", - сказав він.

Так само, на думку Марчевського, тема правого націоналізму підживлюється штучно політиками, для використання її в особистих цілях. Тому в судовий процес втрутилася різноманітні ультра-праві організації, які вплинули на рішення Апеляційного суду.

"Ми стежили за тим, як відбувався цей суд. Там мітингували націоналісти, чинився тиск на суддів. Судді заявляли, що на їхні особисті телефони надходять погрози вбивством. На даний момент, в українському суспільстві немає запиту на ультраправий націоналізм. Це показують соціологічні дослідження. Рейтинги націоналістів на рівні соціологічної похибки. На темі націоналізму просто спекулюють політики різного роду, тому вона і існує", - розповів він.

Нагадаємо, дивізія "Галичина" була сформована 28 квітня 1943 року. Вона складалася переважно з українських добровольців, які проживали на території дистрикту "Галичина" та Генеральної губернії.

Дивізія входила до складу військ СС нацистської Німеччини, а в квітні 1945 року була формально включена до складу Української національної армії.

Loading...